Онлайн версія суспільно-політичної газети Високий Замок
 
Шукати:
Парк культури
12.04.2011
Гурт із позитивним зарядом

Дзідзьо: «Увесь наш сільський гумор – з життя»

Інна КОРЧУК   
Дзідзьо – антигламурний, позитивний дід, який ходить у валянках та капелюсі, – це проект Кузьми «Скрябіна».
Дзідзьо: «Увесь наш сільський гумор – з життя»

Дзідзьо – немісцевий. До Києва він приїхав із Новояворівська Львівської області, саме звідти родом і сам Андрій Кузьменко. Дзідзьо не лише вміє «травити» жарти про життя українського села, він ще й непогано співає. Після вдалого виступу на «Новій хвилі-2010» ще одного проекту Кузьми «Поющіє труси», Андрій вирішив і Дзідзя відрядити за славою у Юрмалу. Але не склалось... Про народження «Дзідзя», його перевтілення в «Істерику» та «проліт» на нацвідборі «Нової хвилі-2011» кореспонденту «ВЗ» розповіли Дзідзьо (Михайло Хома) та його вірний друг по сцені (Лесик Турко).

- Чому перед нацвідбором на «Нову хвилю» вирішили змінити назву гурту?

Лесик. Своє слово сказали формат і комерція. З назвою «Секс Шоп Бойс» важко пробитись на радіо чи на конкурс на кшталт «Нової хвилі», на який ми претендували. «Істерика» сприймається краще.

– Назву змінили, а до Юрмали так і не потрапили...

Михайло. На відборі до Юрмали потрібно було мати плечі серед членів журі. Хоча слова з нашої конкурсної пісні «Я цє кохам, ай лав ю. Я тебе кохаю, я тєбя люблю...» співали не лише всі конкурсанти, починаючи від братів Борисенків до Сергі, а й уся Юрмала. Щоб піднести наш бойовий дух, один зі спонсорів конкурсу спрезентував нам поїздку на обраний нами концерт у будь-яку країну світу. Думаємо, поїдемо на Стінга.

– На «Нову хвилю» не поїхали. А як щодо «Євробачення»?

Лесик. Обговорювали з Кузьмою такий хід. Вирішили, що найближчим часом обов’язково поїдемо підкоряти Європу.

– Як «Істерика» чи як Дзідзьо?

Лесик. Як «Істерика» за участю Дзідзя (сміється. – І. К.).

– А як взагалі вдалось налагодити співпрацю з Кузьмою «Скрябіним»?

Лесик. Ми з Кузьмою виросли в одному будинку, товаришуємо з дитинства. Колись мій батько допоміг Андрієві, тепер він допомагає нам. А Михайло – сусід Андрія Кузьменка по дачі.

– Ну, «Скрябін» вже, мабуть, бульбу не вирощує на тій дачі...

Лесик. Так, Андрія там давненько не бачив. Але його тато днями зателефонував і попросив скопати йому город, бо він намірився там щось садити...

– Яку роль відіграє Кузьма у вашому проекті?

Михайло. Кузьма – наш наставник, товариш та продюсер. Йому сподобався матеріал, який ми йому запропонували, і він вирішив взятись за нас. Разом продумали стиль Дзідзя. А далі появився «Секс Шоп Бойс», який переріс в «Істерику».

– Чому вирішили стартувати в українському шоу-бізі з переспівом пісні «Скрябіна» – «Старі фотографії»?

Михайло. Люди знають цю пісню, вона весела і добра, як і Дзідзьо. Ми пришвидшили темп композиції у два рази, і вийшла полька. Не прогадали – наші «Старі фотографії» відразу очолили музичні хіт-паради.

Лесик. Але на переспіві «Скрябіна» зупинятись не збираємось. У нас є достатньо власних композицій, народних пісень... Працюємо також над «Монологами Дзідзя».

Михайло. Нещодавно до нас надійшла вигідна пропозиція від одного з провідних телеканалів, куди Дзідзя запросили вести програму...

– Повертаючись до першоджерел, Михайле, як так сталось, що одного разу з 20-річного хлопця ти перетворився на 70-річного діда?

Михайло. Здавна вмів розсмішити друзів пародіями на старого діда, який розповідає кумедні історії зі свого щодення. На Західній Україні «дзідзьом» називають дідусів. Завжди цікавився життям людей, намагався вникати у їхні побутові клопоти, протиріччя, дивацтва...

– А коли зрозумів, що ці історії можуть бути цікавими і загалу?

Михайло. Якось з Лесиком рибалили на озері. Слово за словом, і виявилось, що, окрім риби, нас об’єднує любов до музики (обоє маємо музичну освіту) і справжнього українського гумору. Знаю смаки людей, маю досвід у цьому ділі – багато грав на весіллях. Задумали разом з Лесиком їхати до Києва підкоряти українську естраду і порвати весь гламур, яким живе шоу-бізнес. Начепив бороду, капелюха, взув валянки – так з’явився Дзідзьо – позитивний, смішний, добрий дід.

– Дзідзьо тебе не переслідує в повсякденному житті?

Михайло. Коли одягаю маску Дзідзя, відчуваю, що мені все можна. Я наче за ширмою. Не маю табуйованих тем. Використовую гострі слівця. А коли знімаю бороду, змінюється і манера голосу, і поведінка стає більш стриманою. Хоча буває, що ці два образи у мені змішуються, і задумуюсь, а хто я зараз – Дзідзьо чи Михайло Хома...

– Бувало, що герої твоїх жартів ображались?

Михайло. На Дзідзя не можна ображатись... Він – позитивний, а його жарти – доброзичливі. Хоча одного разу Руда з «Поющіх трусів» образилась на мої приколи. Але все «гуд», зараз ми дружимо.

– За три роки існування Дзідзьо встиг стати народним героєм...

Михайло. Нам вдалось заповнити прогалину сільського гумору. Тема українського села близька людям. Всі маємо бабусь і дідусів чи принаймні родичів, до яких втікаємо влітку в село. Розуміємо і любимо їхній гумор. Ми з Лесиком ніколи не пишемо сценаріїв наших виступів. Все йде з життєвих історій.

– Гумор Дзідзя смішний і зрозумілий на заході нашої країни. А чи можливо адаптувати жарти під схід України, не кажучи вже про близьке і далеке зарубіжжя?

Михайло. Дзідзьо – стьобний проект. Він виражає не лише загальноукраїнську ментальність. Села є по всьому світі, і їхнє життя нікому не чуже. А діалектизми можна пояснити чи навіть перекласти. Головне, що люди, коли бачать виступи Дзідзя, – усміхаються. Нас дивляться не лише в Україні. Моя мама, яка зараз за кордоном, з гордістю каже, що там Дзідзя теж обожнюють. До речі, за останніми даними, кількість скачувань наших жартів в Інтернеті перевалила за позначку 10 мільйонів.

– Жарти Дзідзя містять купу гострих словечок. Для виходу в теле- та рідіоефір повинні пройти цензуру...

Михайло. Ми свідомі цього. Треба, то треба. Але після чистки історії дещо втратять колорит. Гострі словечка були, є і будуть частиною життя народу.

– А звідки з’явилися головні герої оповідань Дзідзя – свиня Мейсон та кіт Загиблик?

Михайло. Мейсон — це свиня мого діда. У його хліві свого часу жила вся «Санта Барбара» – і Мейсон, і Сісі, і Круз з Іден... Після моїх оповідок всі свині на Західній Україні – Мейсони, а коти — Загиблики.

– В одному з інтерв’ю Дзідзьо заявив, що завжди співає «наживо» і буде боротись з «фанерою»...

Михайло. Ми з Лесиком маємо музичну освіту і поважаємо себе та своїх слухачів. Тому ніколи не будемо співати під «фанеру». Як вже вийшов на сцену, то маєш показати, на що ти здатний.

– Відбувся ваш тур містами Західної України. Як народ сприйняв Дзідзя та «Істерику»?

Михайло. На всі сто п’ятдесят! У маленьких містах Західної України немає великих залів. Навіть, враховуючи те, що концерти проходили з повним аншлагом, це для нас не було комерційно вигідно. Але тур спрацював як реклама. Не сподівались, що народ так добре знає Дзідзя.

Лесик. А разом із Кузьмою «Скрябіним» мали всеукраїнський тур. І на цьому не зупиняємось. Гроші є. А головне — є купа ідей. Знімаємо новий кліп. Закінчуємо запис альбому...


На фото: Дзідзьо: “Коли одягаю маску Дзідзя, відчуваю, що мені все можна”.

Фото надане учасниками гурту.

Facebook vKontakte Twitter Buzz Google Blogger Livejournal Favorite mySpace Favorite Favorite
Favorite Mail Print

Акценти
Акценти
Коментар

На Ви і пошепки...

Національне АГЕНТСТВО з питань держслужби заборонило державним службовцям лаятися, тобто вживати нецензурну лексику. Більше того, заборонено навіть підвищувати тон під час спілкування.

В Україні з’явилася нова область – Криворізька

Мінздоров’я вже «виписало» туди «швидкі»

У день трьох дванадцяток – «на розписку» вісім пар

Цього року у магічну дату — 12.12. 2012 (12 грудня) – у Львові не буде напливу молодят, які стануть на рушничок щастя. Якщо минулих років у РАЦСі в цей день розписувалося кількадесят молодят, то цього року заявки поки що подали лише вісім пар закоханих.

З наступного тижня погоду погіршить арктичне повітря

На вихідні синоптики прогнозують суху погоду, лише у п’ятницю очікують дощ та похмуре небо. Вночі на термометрі 2-5 градусів тепла, вдень пригріє до 9-11 градусів. Тепла погода потішить нас недовго. З

Актуально

Хвороби вклали політв’язнів у ліжко

Олександр Тимошенко попросив дружину припинити голодування – щоб його наслідки не давали радості режиму

Жіночу консультацію відремонтували за 800 тисяч гривень

У 3-й комунальній міській лікарні жіночу консультацію переселили у нове відремонтоване приміщення (вул. Рапопорта, 6).

Країна

Назбирати грибів не дав… ведмідь

Невдало закінчився похід за білими грибами для жителя районного центру Івана Зубрицького, водія державної установи. Коли він у гірському урочищі Перехресне надибав велику «колонію» боровиків і нагнувся, щоб покласти їх у кошик, то почув голосний рев звіра. За якихось 30 метрів від нього, здійнявши лапи, стояв великий ведмідь…

Гуляючи Одесою, привітайтеся зі Стівом Джобсом

Знайти легенду можна у магазині електроніки

У Тернополі можна покататися на автобусі-амфібії

Те, що на озері у Тернополі плавають катери, скутери, катамарани та яхти, нікого не здивуєш. Але, щоб по воді плив автобус-амфібія, — такого ще у Тернополі не бачили!

Новини

«Я ж не мільйонер, щоб купувати взуття за 1000-2500»

Студентське дослідження про те, скільки сотень гривень молодь готова витратити на осіннє взуття цього сезону

Україну відвідає правнучка Фройда

Наступного тижня до Львова приїде правнучка відомого психіатра, психолога Зиґмунда Фройда – Лючія МакАдам Фройд. Вона презентуватиме свою виставку робіт “Ігри розуму”, яка триватиме до 5 грудня. Родичка Фройда побуває вперше в Україні.

Політика

Новий парламент стартує без п’яти депутатів?

У ЦВК кажуть, що провести перевибори у проблемних округах реально аж у березні.

У Верховній Раді буде на одного Балогу менше?

Виборча невдача спіткала велике сімейство закарпатських політиків Балог. Після того, як стало відомо, що у парламент проходять брати Віктор і Павло, а також їхній двоюрідний брат Петро Петьовка, відбулися кардинальна «корекція» цього результату.

Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Поки інші політики ламають голови над виборчими результатами, наразі ще народний депутат Валерій Коновалюк (Партія регіонів) насолоджується результатами суперважливої для себе події, яка сталася у передвиборчу суботу. На значній відстані від парламенту він проводить другий тиждень свого медового місяця.

Світ

У «Нью-Йорку» – «ангели» Victoria’s Secret

За традицією, на початку листопада модний бренд провів у мегаполісі модний показ найрозкішніших моделей спідньої білизни.

Пуерто-Ріко стане 51-м штатом США

Таке рішення пуерторіканці прийняли на референдумі. За приєднання виступив 61% виборців. Зараз Пуерто-Ріко має статус автономної території США. Для остаточного включення до складу Штатів потрібне рішення Конгресу США.

Влада Греції хоче економити. Народ проти

Парламент Греції затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає скорочення витрат на 13,5 млрд. євро упродовж наступних двох років. Ухвалений план, з-поміж іншого, передбачає підвищення пенсійного віку до 67 років, підвищення податків, скасування низки соціальних пільг і зниження рівня мінімальної зарплати у держсекторі.

«Спиртне лилося рікою... Справжнє обличчя гламурної тусовки»

Відвідувачі одного з найвідоміших кінних змагань у світі, австралійського Кубка Мельбурна, побили рекорди пияцтва і сміливої поведінки, пише британська The Daily Mail. На святі були присутні британський принц Чарльз з дружиною Каміллою.

Стадо п’яних слонів розгромило село в Індії

Спочатку тварини зруйнували кілька продовольчих складів на селі. В одному з них слони «знайшли» бочки з рисовим пивом. Під впливом алкоголю тварини взялися трощити усе підряд...

Культура

Нецензурний театр

Львівська прем’єра вистав за творами Леся Подерв’янського.

Вокалісти Iron Maiden захотіли залишитись у Львові...

Впродовж десяти годин Львів гримів під гучні баси рок-фестивалю «Цитадель». Найпотужнішу музичну хвилю вечора підняли хед-лайнери фестивалю - екс-вокалісти одного з найвідоміших гуртів світу Iron Maiden Пол Ді’Анно (на фото) і Блейз Бейлі. Галицька публіка настільки гаряче прийняла легендарних британських музикантів, що ті зізналися: вони не проти залишитись у Львові.

Зеновій Гучок став заслуженим

Співак та композитор Зеновій Гучок (на фото) на сцені вже 25 років. З нагоди ювілею творчої діяльності йому присвоїли звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

Здоров’я

Хворі батьки не народять здорову дитину...

Замість того, щоб йти на стадіон, молодь іде до найближчого бару

Поради зцілителів

Коли тіло як побите...Зелений чай у «білому халаті».

І нерви заспокоїть, і серце «заколише»...

Глід знижує кров’яний тиск та усуває кишкові коліки.

Рожеві окуляри

Молодята з Росії одружилися у Карпатах

У сучасному світі, майже позбавленому романтики, весілля — один з тих казкових днів, коли можна мріяти і вірити в диво. Коли казка хоча б на коротку мить все ж таки стає реальністю.

Відпочинок по-королівськи у 7-зірковому готелі для мурчиків і тузиків

Арабські Емірати – не тільки райський куточок для людей, а й місце відпочинку для домашніх тварин. А, як відомо, в Еміратах гроші вміють робити на всьому. Нещодавно тут відкрився перший у світі семизірковий готель для чотирилапих улюбленців. Рекорд кількості зірок побитий: замість звичних п’яти зірок, що характеризують висококласний відпочинок, готелю привласнили аж сім зірок.

Щоб запам’ятати вибори, породілля назвала близнюків Барак Обама і Мітт Ромні

Жителька кенійського міста Сиайя 20-річна Міллісент Овуор назвала своїх новонароджених близнюків Барак Обама і Мітт Ромні. Названі на честь обраного на другий термін президента США і його суперника-республіканця діти з’явилися на світ 7 листопада.

Спорт

«Гірники» самі себе «закопали»...

Попри поразку від «Челсі», «Шахтар» має добрі шанси вийти з групи

І знову – перевірка харківського «металу»

У неділю, 11 листопада, «Карпати» зустрінуться з «Металістом» – у Харкові в рамках чемпіонату Прем’єр-ліги (початок – о 19.30, трансляція на телеканалі «2+2»). «Зелено-білі» намагатимуться свою результативну гру в домашніх матчах перенести на поля суперників, перервавши програшну виїзну серію з чотирьох матчів.

Кримінал, пригоди, трагедії

Поки Мазурка розшукувала вся українська міліція, він бомжував під своїм будинком?

Розшук «караванського стрільця» викликав чимало запитань. Чимало запитань без відповідей викликала і його загибель.

На Жовківщині загинув пішохід

7 листопада, близько 20-ї години, у Жовківському районі, неподалік села Великого Дорошева, у ДТП загинув 31-річний чоловік. За попередніми даними, 23-річний водій бусика “Мерседес Віто” не обрав безпечної швидкості руху і наїхав на перехожого. Від отриманих травм той помер у кареті швидкої медичної допомоги, яку викликали на місце ДТП.

Восьмирічний «господар» випив із гостем... самогону

У Червоноградську лікарню з діагнозом “алкогольна інтоксикація” привезли з однієї з червоноградських вулиць 11-річного хлопчика. Про незвичного пацієнта медики повідомили міліції, отож правоохоронці почали з’ясовувати обставини отруєння дитини...

Лікарі борються за життя дитини, яку «виховував» вітчим

Покидьок, який ледь не убив пасинка, сказав, що хлопчик упав на сходах.

Наостанку

«Чоловіче щастя» «ТіКу»

Вінницький гурт «Тверезість і Культура» взявся розважати публіку у стінах Львівської опери. І це йому більш ніж вдалося. «Танцюючий» балкон, «співаючий» партер і море оплесків – ось яким постав Львів перед фронтменом гурту “ТіК” Віктором Бронюком та його колегами. Велика сольна програма «Чоловіче щастя» принесла цього вечора справжнє настроєве щастя як чоловікам, так і жінкам, і навіть дітям.


Реклама

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Новини
Реклама
Мережа магазинів Імідж
Архів