Онлайн версія суспільно-політичної газети Високий Замок
 
Шукати:
Леополіс
09.09.2010
Чим тільки думають?

Без секонд-хенду не вистачить на «бренди»…

Сюзанна БОБКОВА   
Магазини зі вживаним одягом допомагають вижити тисячам львів’ян. А уряд планує ці крамниці заборонити...
Без секонд-хенду не вистачить на «бренди»…

Новий уряд не перестає шокувати українців. Після низки реформ в освітній галузі черга дійшла до торгівлі. Влада планує заборонити імпорт секонд-хенду, аби начебто тим самим підтримати вітчизняного виробника. Два роки тому такі спроби уже були. Але учасникам ринку секонд-хенду вдалося втриматися на плаву. Загалом, як заборонити те, у що роками вкладався капітал? Зрештою, як вижити простому українцю, який неспроможний купувати одяг за ринковими цінами та у модних бутиках?

Експерти кажуть, що закриття секонд-хендів призведе до того, що з’являться барахолки – такі, як у 90-х роках. На них продаватимуть усяку-всячину за півціни... Кореспондент “Леополіса” пройшлася містом у пошуках дешевого вживаного одягу. Таких магазинів у місті хоч греблю гати…

Уже зранку, о 10-й годині, біля більшості секонд-хендів юрмляться люди. У магазині на Левандівці, коли продавець відчинила двері, у мене склалося враження, що кожен відвідувач уже знає, на якому вішаку висить “його” річ. Літні жінки кинулися до стелажа з постільною білизною. Чоловіки в цей час пакували “спецівку”. Один чоловік (він працює слюсарем) каже, цього одягу вистачає на тиждень, але викинути його не шкода. За штани, сорочку і светр цей пан заплатив 16 грн.

Мамочки з дітьми штурмують секонд-хенди мало не щодня, скуповуючи торбами дитячі речі. Продавець пані Анжела каже, батьки, які мають дітей шкільного віку, є чи не головними їхніми клієнтами. “На 100 грн. мама може купити чотири пари джинсів, – каже пані Анжела. – На базарі одна пара знаєте, скільки коштує”.

Найбільший попит на вживані речі, за словами продавців, навесні та восени. Пані Марія, яка стояла у черзі до каси, каже: “Якби мені дали більшу зарплату, я би, можливо, і не ходила по “гуманітарках”. За тисячу грн. на місяць з нового одягу я нічого собі не можу купити”. Жінка розповідає, що дорогих речей не бере. А у секонд-хенди заходить при нагоді.

дені у рядочок шкарпетки, колготки і панчохи. Непогану зимову куртку (жіночу, або чоловічу) тут можна купити і за 40, і за 60 грн. Трапляються часто ексклюзивні жіночі сумочки відомих брендів. А у магазині секонд-хендівського взуття кросівки Reebok обійдуться вам у 70 грн. Мешти тут розмітають зі швидкістю світла…

На Краківському ринку я поцікавилася у продавців дитячого одягу, які товари українських виробників у них є. Одна пані показала мені лише повзунки, распашонки та колготки. Комбінезони – made in Туреччина. “Багато дитячого одягу робить Сирія. Китаю ми не беремо”. Жінка каже, не варто закривати магазини з вживаним одягом. Бо це не змінить ситуації. Середнього класу у нас немає, а бідний українець просто не виживе. Це спасіння для людей, які можуть заощадити на одязі і купити продукти. Червоноградські колготи на ринку коштують 10 грн. На вагу людина може купити їх за 30 копійок.

Продавці кажуть, покупці і не дуже то й питають за українським виробником. Головне, аби річ була якісною. “Турецький трикотаж кращий, ніж український, - упевнені торговці. – Наш раз випереш, рукави уже висять. А різниця у ціні невелика”.

Єдині, хто задоволені такою ініціативою уряду, це, звичайно, самі “підприємці-легкопромисловці”. Директор швейного підприємства “Силует” Юрій Любомирович каже: “Не треба було дозволяти ці секонд-хенди… Цей бізнес нас вбив. Як ми можемо конкурувати з ним на ринку?”. Пан Юрій каже, що усю тканину українські виробники привозять з-за кордону. Іншого виходу у них немає. “Але гуртова ціна на товар на нашому підприємстві така сама, як ціна європейських стоків. І наші речі не оброблені Бог знає чим. Ми виготовляємо легкий жіночий, чоловічий і дитячий одяг. Дитяча блузка у нас коштує 57 грн. Хіба це дорого?” Директор каже, що у них лише один фірмовий магазин у місті, але над цим питанням підприємці працюють. “Кияни вже давно зрозуміли, що львівські речі якісні. Тому більшість наших клієнтів з центральної та східної України, - каже пан Юрій. – Такі монстри, як “Маяк”, “Весна”, “Ролада”, “Текстиль”, підприємство ім. Лесі Українки або зупинилися, або шиють на експорт”.

Урядовці розпереживалися, що деякі бізнесмени завозять в Україну під виглядом секонд-хенду нові речі і не платять за це податки… “Нових речей у магазинах вживаного одягу практично немає. Є одяг, який просто у кращому стані, - каже директор одного з магазинів мережі “Планета секонд-хенд” Наталія Бабій. - Ті речі, які ми не встигли за тиждень продати, знімаємо. У вівторок у нас висить уже новий товар. Кілограм одягу в цей день коштує 65 грн. Найдешевша ціна у понеділок – 5 грн. за кг”.

“У мене аж тиск піднявся, коли я дізналася, що секонд-хенди збираються закривати, - приєднується до розмови пані Галина (вона у магазині постійний клієнт). – Я вже на 300 років наперед речей накупила: для себе, сина (він у мене лікар), онуків. Мої діти на відпочинку виглядали краще, ніж діти депутатів (усміхається). Попрала, попрасувала – і люкс! На місяць я немало витрачаю грошей, але це того вартує”. Пані Галина каже, як має поганий настрій, йде і щось собі купує. Та й зарядка для рук у магазині непогана – весь час треба тягнутися до вішака.

У районі Краківського ринку магазинів зі вживаним одягом ціла купа. Людей у них – яблуку ніде впасти. У той же час у дорогих фірмових магазинах, де пропонують 70% знижки, - порожньо. Продавець в одному з таких “склепів” пані Неля каже: “Влада хоче піднімати легку промисловість, ну, то нехай підіймає. А для людей має бути альтернатива: якщо людина не може купити одяг на ринку, то йде в секонд-хенд. А на базарах мало того, що дорого, та речі ще й неякісні”. Пані Неля показує мені запаковану чоловічу білизну – коштує 15 грн. На столі викладені у рядочок шкарпетки, колготки і панчохи. Непогану зимову куртку (жіночу або чоловічу) тут можна купити і за 40, і за 60 грн. Трапляються часто ексклюзивні жіночі сумочки відомих брендів. А у магазині секонд-хендівського взуття кросівки Reebok обійдуться вам у 70 грн. Мешти тут розмітають зі швидкістю світла…

На Краківському ринку я поцікавилася у продавців дитячого одягу, які товари українських виробників у них є. Одна пані показала мені лише повзунки, распашонки та колготки. Комбінезони – made in Туреччина. “Багато дитячого одягу робить Сирія. Китаю ми не беремо”. Жінка каже, не варто закривати магазини зі вживаним одягом. Бо це не змінить ситуації. Середнього класу у нас немає, а бідний українець просто не виживе. Це спасіння для людей, які можуть заощадити на одязі і купити продукти. Червоноградські колготи на ринку коштують 10 грн. На вагу людина може купити їх за 30 копійок.

Продавці кажуть, покупці і не дуже то й питають за українським виробником. Головне, аби річ була якісною. “Турецький трикотаж кращий, ніж український, - упевнені торговці. – Наш раз випереш, рукави уже висять. А різниця у ціні невелика”.

Єдині, хто задоволені такою ініціативою уряду, це, звичайно, самі “підприємці-легкопромисловці”. Директор швейного підприємства “Силует” Юрій Любомирович каже: “Не треба було дозволяти ці секонд-хенди… Цей бізнес нас вбив. Як ми можемо конкурувати з ним на ринку?”. Пан Юрій каже, що усю тканину українські виробники привозять з-за кордону. Іншого виходу у них немає. “Але гуртова ціна на товар на нашому підприємстві така сама, як ціна європейських стоків. І наші речі не оброблені Бог знає чим. Ми виготовляємо легкий жіночий, чоловічий і дитячий одяг. Дитяча блузка у нас коштує 57 грн. Хіба це дорого?”. Директор каже, що у них лише один фірмовий магазин у місті, але над цим питанням підприємці працюють. “Кияни вже давно зрозуміли, що львівські речі якісні. Тому більшість наших клієнтів з Центральної та Східної України, - каже пан Юрій. – Такі монстри, як “Маяк”, “Весна”, “Ролада”, “Текстиль”, підприємство ім. Лесі Українки або зупинилися, або шиють на експорт”.


На фото: Уже з самого ранку люди штурмують секонд-хенди.

Фото автора

Facebook vKontakte Twitter Buzz Google Blogger Livejournal Favorite mySpace Favorite Favorite
Favorite Mail Print

Акценти
Акценти
Коментар

На Ви і пошепки...

Національне АГЕНТСТВО з питань держслужби заборонило державним службовцям лаятися, тобто вживати нецензурну лексику. Більше того, заборонено навіть підвищувати тон під час спілкування.

В Україні з’явилася нова область – Криворізька

Мінздоров’я вже «виписало» туди «швидкі»

У день трьох дванадцяток – «на розписку» вісім пар

Цього року у магічну дату — 12.12. 2012 (12 грудня) – у Львові не буде напливу молодят, які стануть на рушничок щастя. Якщо минулих років у РАЦСі в цей день розписувалося кількадесят молодят, то цього року заявки поки що подали лише вісім пар закоханих.

З наступного тижня погоду погіршить арктичне повітря

На вихідні синоптики прогнозують суху погоду, лише у п’ятницю очікують дощ та похмуре небо. Вночі на термометрі 2-5 градусів тепла, вдень пригріє до 9-11 градусів. Тепла погода потішить нас недовго. З

Актуально

Хвороби вклали політв’язнів у ліжко

Олександр Тимошенко попросив дружину припинити голодування – щоб його наслідки не давали радості режиму

Жіночу консультацію відремонтували за 800 тисяч гривень

У 3-й комунальній міській лікарні жіночу консультацію переселили у нове відремонтоване приміщення (вул. Рапопорта, 6).

Країна

Назбирати грибів не дав… ведмідь

Невдало закінчився похід за білими грибами для жителя районного центру Івана Зубрицького, водія державної установи. Коли він у гірському урочищі Перехресне надибав велику «колонію» боровиків і нагнувся, щоб покласти їх у кошик, то почув голосний рев звіра. За якихось 30 метрів від нього, здійнявши лапи, стояв великий ведмідь…

Гуляючи Одесою, привітайтеся зі Стівом Джобсом

Знайти легенду можна у магазині електроніки

У Тернополі можна покататися на автобусі-амфібії

Те, що на озері у Тернополі плавають катери, скутери, катамарани та яхти, нікого не здивуєш. Але, щоб по воді плив автобус-амфібія, — такого ще у Тернополі не бачили!

Новини

«Я ж не мільйонер, щоб купувати взуття за 1000-2500»

Студентське дослідження про те, скільки сотень гривень молодь готова витратити на осіннє взуття цього сезону

Україну відвідає правнучка Фройда

Наступного тижня до Львова приїде правнучка відомого психіатра, психолога Зиґмунда Фройда – Лючія МакАдам Фройд. Вона презентуватиме свою виставку робіт “Ігри розуму”, яка триватиме до 5 грудня. Родичка Фройда побуває вперше в Україні.

Політика

Новий парламент стартує без п’яти депутатів?

У ЦВК кажуть, що провести перевибори у проблемних округах реально аж у березні.

У Верховній Раді буде на одного Балогу менше?

Виборча невдача спіткала велике сімейство закарпатських політиків Балог. Після того, як стало відомо, що у парламент проходять брати Віктор і Павло, а також їхній двоюрідний брат Петро Петьовка, відбулися кардинальна «корекція» цього результату.

Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Поки інші політики ламають голови над виборчими результатами, наразі ще народний депутат Валерій Коновалюк (Партія регіонів) насолоджується результатами суперважливої для себе події, яка сталася у передвиборчу суботу. На значній відстані від парламенту він проводить другий тиждень свого медового місяця.

Світ

У «Нью-Йорку» – «ангели» Victoria’s Secret

За традицією, на початку листопада модний бренд провів у мегаполісі модний показ найрозкішніших моделей спідньої білизни.

Пуерто-Ріко стане 51-м штатом США

Таке рішення пуерторіканці прийняли на референдумі. За приєднання виступив 61% виборців. Зараз Пуерто-Ріко має статус автономної території США. Для остаточного включення до складу Штатів потрібне рішення Конгресу США.

Влада Греції хоче економити. Народ проти

Парламент Греції затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає скорочення витрат на 13,5 млрд. євро упродовж наступних двох років. Ухвалений план, з-поміж іншого, передбачає підвищення пенсійного віку до 67 років, підвищення податків, скасування низки соціальних пільг і зниження рівня мінімальної зарплати у держсекторі.

«Спиртне лилося рікою... Справжнє обличчя гламурної тусовки»

Відвідувачі одного з найвідоміших кінних змагань у світі, австралійського Кубка Мельбурна, побили рекорди пияцтва і сміливої поведінки, пише британська The Daily Mail. На святі були присутні британський принц Чарльз з дружиною Каміллою.

Стадо п’яних слонів розгромило село в Індії

Спочатку тварини зруйнували кілька продовольчих складів на селі. В одному з них слони «знайшли» бочки з рисовим пивом. Під впливом алкоголю тварини взялися трощити усе підряд...

Культура

Нецензурний театр

Львівська прем’єра вистав за творами Леся Подерв’янського.

Вокалісти Iron Maiden захотіли залишитись у Львові...

Впродовж десяти годин Львів гримів під гучні баси рок-фестивалю «Цитадель». Найпотужнішу музичну хвилю вечора підняли хед-лайнери фестивалю - екс-вокалісти одного з найвідоміших гуртів світу Iron Maiden Пол Ді’Анно (на фото) і Блейз Бейлі. Галицька публіка настільки гаряче прийняла легендарних британських музикантів, що ті зізналися: вони не проти залишитись у Львові.

Зеновій Гучок став заслуженим

Співак та композитор Зеновій Гучок (на фото) на сцені вже 25 років. З нагоди ювілею творчої діяльності йому присвоїли звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

Здоров’я

Хворі батьки не народять здорову дитину...

Замість того, щоб йти на стадіон, молодь іде до найближчого бару

Поради зцілителів

Коли тіло як побите...Зелений чай у «білому халаті».

І нерви заспокоїть, і серце «заколише»...

Глід знижує кров’яний тиск та усуває кишкові коліки.

Рожеві окуляри

Молодята з Росії одружилися у Карпатах

У сучасному світі, майже позбавленому романтики, весілля — один з тих казкових днів, коли можна мріяти і вірити в диво. Коли казка хоча б на коротку мить все ж таки стає реальністю.

Відпочинок по-королівськи у 7-зірковому готелі для мурчиків і тузиків

Арабські Емірати – не тільки райський куточок для людей, а й місце відпочинку для домашніх тварин. А, як відомо, в Еміратах гроші вміють робити на всьому. Нещодавно тут відкрився перший у світі семизірковий готель для чотирилапих улюбленців. Рекорд кількості зірок побитий: замість звичних п’яти зірок, що характеризують висококласний відпочинок, готелю привласнили аж сім зірок.

Щоб запам’ятати вибори, породілля назвала близнюків Барак Обама і Мітт Ромні

Жителька кенійського міста Сиайя 20-річна Міллісент Овуор назвала своїх новонароджених близнюків Барак Обама і Мітт Ромні. Названі на честь обраного на другий термін президента США і його суперника-республіканця діти з’явилися на світ 7 листопада.

Спорт

«Гірники» самі себе «закопали»...

Попри поразку від «Челсі», «Шахтар» має добрі шанси вийти з групи

І знову – перевірка харківського «металу»

У неділю, 11 листопада, «Карпати» зустрінуться з «Металістом» – у Харкові в рамках чемпіонату Прем’єр-ліги (початок – о 19.30, трансляція на телеканалі «2+2»). «Зелено-білі» намагатимуться свою результативну гру в домашніх матчах перенести на поля суперників, перервавши програшну виїзну серію з чотирьох матчів.

Кримінал, пригоди, трагедії

Поки Мазурка розшукувала вся українська міліція, він бомжував під своїм будинком?

Розшук «караванського стрільця» викликав чимало запитань. Чимало запитань без відповідей викликала і його загибель.

На Жовківщині загинув пішохід

7 листопада, близько 20-ї години, у Жовківському районі, неподалік села Великого Дорошева, у ДТП загинув 31-річний чоловік. За попередніми даними, 23-річний водій бусика “Мерседес Віто” не обрав безпечної швидкості руху і наїхав на перехожого. Від отриманих травм той помер у кареті швидкої медичної допомоги, яку викликали на місце ДТП.

Восьмирічний «господар» випив із гостем... самогону

У Червоноградську лікарню з діагнозом “алкогольна інтоксикація” привезли з однієї з червоноградських вулиць 11-річного хлопчика. Про незвичного пацієнта медики повідомили міліції, отож правоохоронці почали з’ясовувати обставини отруєння дитини...

Лікарі борються за життя дитини, яку «виховував» вітчим

Покидьок, який ледь не убив пасинка, сказав, що хлопчик упав на сходах.

Наостанку

«Чоловіче щастя» «ТіКу»

Вінницький гурт «Тверезість і Культура» взявся розважати публіку у стінах Львівської опери. І це йому більш ніж вдалося. «Танцюючий» балкон, «співаючий» партер і море оплесків – ось яким постав Львів перед фронтменом гурту “ТіК” Віктором Бронюком та його колегами. Велика сольна програма «Чоловіче щастя» принесла цього вечора справжнє настроєве щастя як чоловікам, так і жінкам, і навіть дітям.


Реклама

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Новини
Реклама
Мережа магазинів Імідж
Архів