Онлайн версія суспільно-політичної газети Високий Замок
 
Шукати:
Політика
11.02.2010
Кожному своє

Він давно не «просто Вітя», а вона все – «просто Люся»…

Дружина Віктора Януковича не хоче бути першою леді
Він давно не «просто Вітя», а вона все – «просто Люся»…

«Жіночко, вийдіть з кадру», - злилися телеоператори, прицілюючись камерами на кабінку для голосування, з якої ось-ось мав вийти Віктор Янукович. Картинку їм «псувала» жінка, яка, вкинувши свій бюлетень у скриньку, стояла у проході, де чекали появи прем’єр-міністра. Це був вересень 2007 року, дострокові парламентські вибори. А жінка, на яку прикрикували телеоператори, - дружина тоді ще прем’єра Віктора Януковича. Людмила Олександрівна не стала влаштовувати «вздрючки» крикунам, хоча з виразу обличчя було помітно, що заскочена такою сценою (її не впізнали). Вона мовчки «вийшла з кадру» і більше туди не поверталася. Не збирається, схоже, повертатися і тепер, коли вже мало хто ставить під сумнів президентство її чоловіка. Роль першої леді Людмилі Янукович не до душі. Тож у президентському кріслі Віктор Федорович «холостякуватиме». Про першу леді нагадуватимуть хіба що «обручка» на його пальці і нечасті супроводи дружини там, де цього обов’язково вимагає протокол.

Що спільного між «батею»* Януковичем і «бацькаю» Лукашенком?

Публічність – не стихія Людмили Янукович. Особливо відтоді, як під час Помаранчевої революції дружина Віктора Федоровича «прославилася» виступом на мітингу у Донецьку (з пісенькою «Оранжевое небо», «страшилками» про американські валянки і наколоті апельсини та норковим беретом, який у народі іронічно прозвали «а-ля Люся Янукович»). Запис цього «бенефісу» досі «висить» в інтернет-колекціях найкумеднішого відео.

В одному з телеефірів (перед першим туром нинішніх президентських виборів) Віктор Федорович згадав про «сімейні розбірки» через «валянко-апельсиновий» виступ дружини. «Я їй казав: «Навіщо ти полізла на трибуну?». А вона: «Я жінка, я – твоя дружина», - розповів Янукович. Каже, Людмила Олександрівна пояснила свій трибунний порив бажанням захистити чоловіка.

Більше «донну Люсю» (як її іноді називають) на трибунах не бачили. «На барикади лізти? Ні, це не моє. Ми ось з дівчатами до церкви їздимо, молимося. Це найголовніше, що я можу для нього (чоловіка. – «ВЗ») зробити», - каже Людмила Олександрівна. На офіційних чи світських раутах вона теж нечастий гість. Якщо і супроводжує чоловіка, то хіба що у поїздках церквами і монастирями чи у походах на голосування під час виборів. Але цьогоріч, і 17 січня, і 7 лютого, Віктор Федорович на виборчій дільниці з’явився сам. На запитання журналістів, чому голосує без дружини, пояснив, що у неї, мовляв, інша дільниця…

Кажуть, Людмила Олександрівна все рідше навідується до Києва – більше часу проводить у Донецьку. І підлаштовуватися під «президентський розклад» чоловіка не поспішає. «Дружина вже попередила мене, що буде набагато більше уваги приділяти онукові (30 січня дружина Віктора Януковича-молодшого подарувала йому первістка, Янукович-старший втретє став дідусем. - «ВЗ»), ніж мені, - зізнався Віктор Федорович. - І навіть розповіла, як робитиме це зі свахою».

Віктор Янукович, схоже, не надто переймається тим, що дружина не бажає міняти сімейний тил на роль «фронтової супутниці» чоловіка. На офіційних і напівсвітських заходах він непогано почувається у супроводі партійного «кортежу». Про це вже анекдоти ходять, з репертуару: «Кому Віктор Федорович довірить посаду першої леді – Ганні Герман чи Сергію Льовочкіну?». А Людмилу Янукович уже називають «Люсею Лукашенко». Мовляв, бачитимуть українці першу леді, як білоруси – свою (дружина «бацьки» Лукашенка живе у селі, на публіці не з’являється, з пресою не спілкується).

Цеглою по нозі – на щастя…

Історія знайомства Людмили і Віктора Януковичів почалася з… виробничої травми. Підприємство “Єнакіївметалургбуд”, де працювала 20-річна Людмила (за фахом – інженер, навчалася у Макіївському інженерно-будівельному інституті), мало терміново здати доменну піч на Єнакіївському металургійному заводі. Аби не прострочити з виконанням плану, на будівництво «кинули» усі трудові резерви. Люся потрапила у бригаду, яку відправили розвантажувати цеглу. У спішці хтось не втримав цеглину, і та приземлилася Людмилі на ногу. Дівчата відвели потерпілу товаришку у «коптерку» газівників. Один із них подав бідолашній кухоль води, запитав, як звати. Це і був тоді ще 19-річний Віктор Янукович. Розговорилися, хлопець попросив номер телефону. Телефонне знайомство тривало недовго. Вже за кілька днів Віктор зробив Людмилі пропозицію… Прийшов запросити дівчину на новорічні гуляння у місцевому палаці культури. Але Людмилин дідусь був проти. Та Новий, 1970 рік, Люся і Віктор все-таки відсвяткували разом: не на танцях, а із сім’єю Людмили… Через два роки так само у вузькому родинному колі відсвяткували весілля.

«Я б не сказала, що Віктор так вже сильно упадав. Все вийшло само собою», - розповідала Людмила Янукович. Тоді для романтичної «кавалерки» і справді були не найкращі часи. «У 70-му я потрапив до тюрми. Вона (Людмила) мене чекала. У 72-му звільнився, і через два місяці ми одружилися. Я б не сказав, що це було кохання з першого погляду. Спочатку було бажання бачити одне одного», - розповідав Віктор Янукович журналістам, яких після свого другого пришестя у прем’єрське крісло запросив у гості на держдачу під Києвом. Екскурсію для журналістів заміським будинком і чаювання Віктор Федорович влаштовував сам – без хазяйки (відсутність дружини пояснив тим, що у неї - невідкладні справи у Донецьку).

Хрещена для сиротинця

В офіційних автобіографіях Віктор Янукович представляє дружину домогосподаркою. Одного разу з цим вийшов «прокол» - коли у поданій до Центрвиборчкому декларації Віктора Федоровича у графі про доходи членів сім’ї (читайте: дружини-домогосподарки) значилася кругленька сума – 39 тисяч гривень. Тоді ж викликало зацікавлення преси й офіційне повідомлення Донецької облдержадміністрації про те, що Людмила Янукович подарувала шахтарям кілька автівок. Звідки взялися гроші на такі подарунки, «проговорився» офіційний сайт футбольного клубу «Шахтар», який сповістив про діяльність благодійного фонду «Від серця до серця» під керівництвом Людмили Янукович.

Дружина Віктора Федоровича вже багато років займається благочинністю. Каже, це - справа для душі, а не «показуха». «Іноді знайду (навіть через газету) людину, яка потребує допомоги, зберу «тормозок» і їду в гості. Буває, що люди і не впізнають, хто я. Та не заради слави роблю це... Багатьох провідую і радію, що можу допомогти», - розповідала Людмила Олександрівна в одному з інтерв’ю…

Навряд чи хтось може похвалитися такою кількістю хрещеників, як у дружини Януковича. Вона кума не лише для родичів, знайомих, а й для цілого дитячого будинку у Макіївці (хрещений батько – нардеп-«регіонал» Василь Джарти). Тамтешні вихователі запевняють, що усіх своїх хрещеників зі сиротинця Людмила Олександрівна не лише пам’ятає по іменах, а й піклується про них. Продовжує спілкуватися навіть з тими, кого всиновили.


* Так Віктора Януковича називають у сім’ї.


— З цитатника «ВЗ»

Тарас ЧОРНОВІЛ: «Ще перед виборами журналісти одного з видань проводили опитування щодо потенційних перших леді. Запитували і мене. При всьому моєму негативному ставленні сьогодні до Януковича, про Людмилу Олександрівну я не міг сказати нічого поганого. Її так поливали брудом після виступу на мітингу у Донецьку (2004 року), стільки було насмішок… Я знаю Людмилу Янукович особисто, спілкувався з нею. Ну не оратор вона, не політик. Але нормальна, хороша людина. Я так і сказав. Після цього вона особисто зателефонувала мені і подякувала за цей коментар». (З інтерв’ю «Високому Замку»).

Ганна ГЕРМАН: «Згадайте, як скромно поводилася дружина президента Кравчука. І на це дуже добре реагувало суспільство. Вона нікуди не лізла, не вмішувалася, не «світилася» на екранах. Як працювала викладачем до обрання Леоніда Макаровича главою держави, так і після працювала… Це нормально. Людмила Янукович хоче бути просто дружиною, берегинею домашнього вогнища. Вона глибоко віруюча людина. І точно не хоче керувати країною. Я її дуже поважаю і люблю. Вона – справжня». (Газета «2000»).

Леонід КРАВЧУК: «Є публічні люди, а є непублічні. Наскільки я знаю Людмилу Янукович, «в екран» вона не рветься. Думаю, Вікторові Федоровичу треба просто домовитися з нею, що вона буде і чого не повинна робити як дружина президента». («Газета по-киевски»).


Фото «Таблоїда»

На фото: Людмила Янукович попередила чоловіка, що не проміняє сімейний тил на роль «фронтової супутниці».

Facebook vKontakte Twitter Buzz Google Blogger Livejournal Favorite mySpace Favorite Favorite
Favorite Mail Print

Акценти
Депутатські руки як не золоті, то платинові...

Депутатські руки як не золоті, то платинові...

«Регіонали» Клюєв і Хомутиннік «засвітили» годинники ціною понад два мільйони гривень.

Новий парламент стартує без п’яти депутатів?

У ЦВК кажуть, що провести перевибори у проблемних округах реально аж у березні.

У Верховній Раді буде на одного Балогу менше?

Виборча невдача спіткала велике сімейство закарпатських політиків Балог. Після того, як стало відомо, що у парламент проходять брати Віктор і Павло, а також їхній двоюрідний брат Петро Петьовка, відбулися кардинальна «корекція» цього результату.
Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Поки інші політики ламають голови над виборчими результатами, наразі ще народний депутат Валерій Коновалюк (Партія регіонів) насолоджується результатами суперважливої для себе події, яка сталася у передвиборчу суботу. На значній відстані від парламенту він проводить другий тиждень свого медового місяця.
Акценти
Коментар

На Ви і пошепки...

Національне АГЕНТСТВО з питань держслужби заборонило державним службовцям лаятися, тобто вживати нецензурну лексику. Більше того, заборонено навіть підвищувати тон під час спілкування.

В Україні з’явилася нова область – Криворізька

Мінздоров’я вже «виписало» туди «швидкі»

У день трьох дванадцяток – «на розписку» вісім пар

Цього року у магічну дату — 12.12. 2012 (12 грудня) – у Львові не буде напливу молодят, які стануть на рушничок щастя. Якщо минулих років у РАЦСі в цей день розписувалося кількадесят молодят, то цього року заявки поки що подали лише вісім пар закоханих.

З наступного тижня погоду погіршить арктичне повітря

На вихідні синоптики прогнозують суху погоду, лише у п’ятницю очікують дощ та похмуре небо. Вночі на термометрі 2-5 градусів тепла, вдень пригріє до 9-11 градусів. Тепла погода потішить нас недовго. З

Актуально

Хвороби вклали політв’язнів у ліжко

Олександр Тимошенко попросив дружину припинити голодування – щоб його наслідки не давали радості режиму

Жіночу консультацію відремонтували за 800 тисяч гривень

У 3-й комунальній міській лікарні жіночу консультацію переселили у нове відремонтоване приміщення (вул. Рапопорта, 6).

Країна

Назбирати грибів не дав… ведмідь

Невдало закінчився похід за білими грибами для жителя районного центру Івана Зубрицького, водія державної установи. Коли він у гірському урочищі Перехресне надибав велику «колонію» боровиків і нагнувся, щоб покласти їх у кошик, то почув голосний рев звіра. За якихось 30 метрів від нього, здійнявши лапи, стояв великий ведмідь…

Гуляючи Одесою, привітайтеся зі Стівом Джобсом

Знайти легенду можна у магазині електроніки

У Тернополі можна покататися на автобусі-амфібії

Те, що на озері у Тернополі плавають катери, скутери, катамарани та яхти, нікого не здивуєш. Але, щоб по воді плив автобус-амфібія, — такого ще у Тернополі не бачили!

Новини

«Я ж не мільйонер, щоб купувати взуття за 1000-2500»

Студентське дослідження про те, скільки сотень гривень молодь готова витратити на осіннє взуття цього сезону

Україну відвідає правнучка Фройда

Наступного тижня до Львова приїде правнучка відомого психіатра, психолога Зиґмунда Фройда – Лючія МакАдам Фройд. Вона презентуватиме свою виставку робіт “Ігри розуму”, яка триватиме до 5 грудня. Родичка Фройда побуває вперше в Україні.

Політика

Новий парламент стартує без п’яти депутатів?

У ЦВК кажуть, що провести перевибори у проблемних округах реально аж у березні.

У Верховній Раді буде на одного Балогу менше?

Виборча невдача спіткала велике сімейство закарпатських політиків Балог. Після того, як стало відомо, що у парламент проходять брати Віктор і Павло, а також їхній двоюрідний брат Петро Петьовка, відбулися кардинальна «корекція» цього результату.

Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Поки інші політики ламають голови над виборчими результатами, наразі ще народний депутат Валерій Коновалюк (Партія регіонів) насолоджується результатами суперважливої для себе події, яка сталася у передвиборчу суботу. На значній відстані від парламенту він проводить другий тиждень свого медового місяця.

Світ

У «Нью-Йорку» – «ангели» Victoria’s Secret

За традицією, на початку листопада модний бренд провів у мегаполісі модний показ найрозкішніших моделей спідньої білизни.

Пуерто-Ріко стане 51-м штатом США

Таке рішення пуерторіканці прийняли на референдумі. За приєднання виступив 61% виборців. Зараз Пуерто-Ріко має статус автономної території США. Для остаточного включення до складу Штатів потрібне рішення Конгресу США.

Влада Греції хоче економити. Народ проти

Парламент Греції затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає скорочення витрат на 13,5 млрд. євро упродовж наступних двох років. Ухвалений план, з-поміж іншого, передбачає підвищення пенсійного віку до 67 років, підвищення податків, скасування низки соціальних пільг і зниження рівня мінімальної зарплати у держсекторі.

«Спиртне лилося рікою... Справжнє обличчя гламурної тусовки»

Відвідувачі одного з найвідоміших кінних змагань у світі, австралійського Кубка Мельбурна, побили рекорди пияцтва і сміливої поведінки, пише британська The Daily Mail. На святі були присутні британський принц Чарльз з дружиною Каміллою.

Стадо п’яних слонів розгромило село в Індії

Спочатку тварини зруйнували кілька продовольчих складів на селі. В одному з них слони «знайшли» бочки з рисовим пивом. Під впливом алкоголю тварини взялися трощити усе підряд...

Культура

Нецензурний театр

Львівська прем’єра вистав за творами Леся Подерв’янського.

Вокалісти Iron Maiden захотіли залишитись у Львові...

Впродовж десяти годин Львів гримів під гучні баси рок-фестивалю «Цитадель». Найпотужнішу музичну хвилю вечора підняли хед-лайнери фестивалю - екс-вокалісти одного з найвідоміших гуртів світу Iron Maiden Пол Ді’Анно (на фото) і Блейз Бейлі. Галицька публіка настільки гаряче прийняла легендарних британських музикантів, що ті зізналися: вони не проти залишитись у Львові.

Зеновій Гучок став заслуженим

Співак та композитор Зеновій Гучок (на фото) на сцені вже 25 років. З нагоди ювілею творчої діяльності йому присвоїли звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

Здоров’я

Хворі батьки не народять здорову дитину...

Замість того, щоб йти на стадіон, молодь іде до найближчого бару

Поради зцілителів

Коли тіло як побите...Зелений чай у «білому халаті».

І нерви заспокоїть, і серце «заколише»...

Глід знижує кров’яний тиск та усуває кишкові коліки.

Рожеві окуляри

Молодята з Росії одружилися у Карпатах

У сучасному світі, майже позбавленому романтики, весілля — один з тих казкових днів, коли можна мріяти і вірити в диво. Коли казка хоча б на коротку мить все ж таки стає реальністю.

Відпочинок по-королівськи у 7-зірковому готелі для мурчиків і тузиків

Арабські Емірати – не тільки райський куточок для людей, а й місце відпочинку для домашніх тварин. А, як відомо, в Еміратах гроші вміють робити на всьому. Нещодавно тут відкрився перший у світі семизірковий готель для чотирилапих улюбленців. Рекорд кількості зірок побитий: замість звичних п’яти зірок, що характеризують висококласний відпочинок, готелю привласнили аж сім зірок.

Щоб запам’ятати вибори, породілля назвала близнюків Барак Обама і Мітт Ромні

Жителька кенійського міста Сиайя 20-річна Міллісент Овуор назвала своїх новонароджених близнюків Барак Обама і Мітт Ромні. Названі на честь обраного на другий термін президента США і його суперника-республіканця діти з’явилися на світ 7 листопада.

Спорт

«Гірники» самі себе «закопали»...

Попри поразку від «Челсі», «Шахтар» має добрі шанси вийти з групи

І знову – перевірка харківського «металу»

У неділю, 11 листопада, «Карпати» зустрінуться з «Металістом» – у Харкові в рамках чемпіонату Прем’єр-ліги (початок – о 19.30, трансляція на телеканалі «2+2»). «Зелено-білі» намагатимуться свою результативну гру в домашніх матчах перенести на поля суперників, перервавши програшну виїзну серію з чотирьох матчів.

Кримінал, пригоди, трагедії

Поки Мазурка розшукувала вся українська міліція, він бомжував під своїм будинком?

Розшук «караванського стрільця» викликав чимало запитань. Чимало запитань без відповідей викликала і його загибель.

На Жовківщині загинув пішохід

7 листопада, близько 20-ї години, у Жовківському районі, неподалік села Великого Дорошева, у ДТП загинув 31-річний чоловік. За попередніми даними, 23-річний водій бусика “Мерседес Віто” не обрав безпечної швидкості руху і наїхав на перехожого. Від отриманих травм той помер у кареті швидкої медичної допомоги, яку викликали на місце ДТП.

Восьмирічний «господар» випив із гостем... самогону

У Червоноградську лікарню з діагнозом “алкогольна інтоксикація” привезли з однієї з червоноградських вулиць 11-річного хлопчика. Про незвичного пацієнта медики повідомили міліції, отож правоохоронці почали з’ясовувати обставини отруєння дитини...

Лікарі борються за життя дитини, яку «виховував» вітчим

Покидьок, який ледь не убив пасинка, сказав, що хлопчик упав на сходах.

Наостанку

«Чоловіче щастя» «ТіКу»

Вінницький гурт «Тверезість і Культура» взявся розважати публіку у стінах Львівської опери. І це йому більш ніж вдалося. «Танцюючий» балкон, «співаючий» партер і море оплесків – ось яким постав Львів перед фронтменом гурту “ТіК” Віктором Бронюком та його колегами. Велика сольна програма «Чоловіче щастя» принесла цього вечора справжнє настроєве щастя як чоловікам, так і жінкам, і навіть дітям.


Реклама

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Новини
Реклама
Мережа магазинів Імідж
Архів