Онлайн версія суспільно-політичної газети Високий Замок
 
Шукати:
Погляд на життя
18.09.2008
Любовна магія

Приворот – насилля над душею

Лариса ПОПРОЦЬКА   
Для повного щастя грошей та здоров’я людині недостатньо – кожен хоче кохати та бути коханим.

Для того, щоб зробити об’єкт пристрасті своєю “половинкою”, чоловіки та жінки деколи готові на все: недаремно у фольклорі кожного народу присутні любовні замовляння. У наш час охочих приворожити того, хто сподобався, аж ніяк не поменшало. Але любовний приворот – не забавка, а небезпечне втручання в долю людини.

«Аби не міг без мене, як без правої руки…»

19-річна Катерина “збирає плоди” любовної магії вже п’ятий рік. Коли їй було 14, в душу запав хлопець з сусіднього подвір’я. Катя скористалася спеціальним сайтом, яких в Інтернеті безліч. Одна з відвідувачок форуму порадила юній закоханій приворожити хлопця за допомогою молитви “Отче наш”: мовляв, прочитай молитву Господню навпаки – тобто з кінця до початку, й коханий навіки стане твоїм. Катя зважилася на цей крок, не знаючи, що так чинять сатаністи. Через декілька днів хлопець почав дзвонити вдень і вночі, наполягав на зустрічах. Але за два тижні все минуло, а Катерину спіткали різноманітні хвороби й вона досі не може знайти собі пари. Чимало знахарів та ворожок переконані, що самотність – результат використання любовних приворотів. Хлопці та дівчата, що зверталися до темних сил, не можуть влаштувати особистого життя.

Нерідко до любовної магії вдаються чоловіки та дружини, “половинки” яких “загуляли” або залишили сім’ї. Ворожки називають таку магію білою – нібито воскресити згаслі почуття та відновити ланку суспільства – добра справа. Але насправді приворот – насилля над душею.

Від кохання до ненависті

За словами знахарки Любомири, 30% українських сімей збудовані на приворотах. Але щастя вони не мають. Термін дії магічного заклинання – від 2 тижнів до 12 років. Потім його сила слабшає, й між людьми з’являється відверта ненависть. Часто у таких подружніх пар немає дітей або малята народжуються хворими. Чоловік п’є, гуляє, б’є дружину, але піти від неї не може: така картина - класичний приклад сім’ї, створеної за допомогою любовної магії.

Пані Любомира не погоджується робити їх ні за які гроші: “Це гріх, який людина покутуватиме довіку. Нерідко ті, хто вдавався до любовної магії, потерпають від онкозахворювань”.

Кохання має бути від Бога, а магічні ритуали – ознака недовіри до Нього.

Зняти приворот значно важче, ніж його зробити. Якщо ж вдається позбавити людину фатальної залежності, доля того, хто став ініціатором магічного ритуалу, йде шкереберть.

В українській культурі любовна магія була популярною завжди. Особливо вона поширена в селах. Влаштувати таким чином особисте життя прагне не стільки молодь, скільки люди, яким вже за 35: вони втомилися від самотності або були нещасними в особистому житті.

Білий, сірий, чорний привороти

Приворот – це сильна прив’язка до себе людини, що є об’єктом пристрасті або нерозділеного кохання. Жертвами цього небезпечного явища найчастіше стають розлучені чоловіки та жінки, які мали невдачі на особистому фронті, втомилися від постійного партнера або мають симпатію до того, хто вирішив їх приворожити. Основна умова – це можливість контакту з тим, кого вирішили “заарканити”.

Після привороту людина не може знайти собі місця ні біля “коханого”, ні окремо від нього. Поряд з тим, хто приворожив, вона втрачає сили, і якщо немає почуттів, намагається піти, але магічна нитка змушує повертатися назад. Думки про “нове захоплення” стають нав’язливими, з’являється сексуальний потяг.

Вважають, що мета білого привороту – поєднати люблячі серця, яким хтось або щось заважає бути разом. При чорному привороті немає жодних моральних обмежень: використовують навіть такі атрибути, як менструальна кров або сперма. Вони швидко діють, але лягають на людину як зло або порча. У багатьох виникають серйозні проблеми, починається смуга невдач, руйнується бізнес. Більше того, зачарована людина може померти. Часто трапляються травми, небезпечні для життя ситуації.

Альтернативний чорному або білому – сірий приворот. Така суміш різноманітних методик об’єднує дію чорного та білого. Яскравий приклад – “сільська присушка”, в якій присутні звертання як до Бога, так і до чорта.

Один з найагресивніших – чорний приворот Вуду. Ця магія – найсильніша та найнебезпечніша, побудована на поклонінні злому богу Олоруну і сотням злих духів. Таке замовляння роблять, щоб помститися зрадливому коханому, підкорити собі і стати його господарем.

«Щоб мого миленького інша не забрала…»

За словами поетеси та дослідниці Марії Чумарної, приворотна магія існує в самій природі. Тварини виділяють різноманітні запахи, влаштовують символічні танці, бої та навіть співають. Квіти також привертають своїми специфічними ароматами. Людина, живучи серед природи, мимоволі вдавалася до своєрідної магії, яка нікому не шкодила.

Намагаючись привернути увагу хлопця, дівчина садила в садочку квіти, споліскувала волосся у травах, які, змішуючись із запахом тіла, створювали її єдиний неповторний аромат. Це було мимовільне чаклування, недаремно юнаки казали: “Ти мене причарувала!”.

Представниці чарівної статі вирощували на своєму подвір’ї спеціальне зілля – терлич, примовляючи: “Терлич, терлич, до мене клич!”.

Ворожили навіть на слідах коханого: їх замітали до хати. У народній пісні йдеться про те, що дівчина прикриває сліди милого листочком, щоб суперниця не могла їх замести до свого подвір’я й таким чином переманити юнака до себе.

Інша річ – приворот з допомогою слів, води, крові та частинок тіла. Волосся та нігті – немов маленькі клони людини, тому ворожіння на них – чорна магія, яка блокує волю. Втручаючись у долю людини, змушуємо її втратити саму себе. Але посилаючи іншому негативну енергію, чоловіки та жінки, у першу чергу, роблять зло собі.

Від привороту існує порятунок – відворот за допомогою власних слів та думок.

За приворот забивали камінням

За словами керівника відділу релігійної освіти і катехизації Львівської єпархії УПЦ протоієрея Миколая Баранова, основний принцип церкви – не вірити жодним забобонам: тоді вони не збуватимуться. Якщо людина регулярно ходить до храму, сповідається та причащається Тілом та Кров’ю Христовими, носить натільний хрестик та не чинить смертних гріхів, вона має Божу благодать, один з факторів якої – захист від нападу бісівської сили. Якщо ж цього не дотримуватися, не буде духовного стержня: людина немов оголена, тому її реально приворожити, вректи... Не слід вірити бабцям, які намагаються привабити людей, використовуючи церковну атрибутику у вигляді хрестів, ікон і молитов - у Старому заповіті таких людей забивали камінням.

Чоловіки та жінки, які відвідують ворожок, відрікаються від Бога. Ще ніколи звертання до сил зла не приводило до добрих наслідків.

Приворот – це загибель для душі. Цілком реально, що на деякий час таким чином можна домогтися взаємності від коханої людини, але незабаром чари розсіються, й трапиться велика біда.

До священиків звертаються люди, які жаліються, що їх приворожили: деякі з них потребують допомоги психіатра, інші – справді відчувають духовний дискомфорт. Усім радять одне – у жодному випадку не звертатися до магів, а ходити на сповідь та просити захисту у Бога.

Facebook vKontakte Twitter Buzz Google Blogger Livejournal Favorite mySpace Favorite Favorite
Favorite Mail Print

Акценти
Акценти
Коментар

На Ви і пошепки...

Національне АГЕНТСТВО з питань держслужби заборонило державним службовцям лаятися, тобто вживати нецензурну лексику. Більше того, заборонено навіть підвищувати тон під час спілкування.

В Україні з’явилася нова область – Криворізька

Мінздоров’я вже «виписало» туди «швидкі»

У день трьох дванадцяток – «на розписку» вісім пар

Цього року у магічну дату — 12.12. 2012 (12 грудня) – у Львові не буде напливу молодят, які стануть на рушничок щастя. Якщо минулих років у РАЦСі в цей день розписувалося кількадесят молодят, то цього року заявки поки що подали лише вісім пар закоханих.

З наступного тижня погоду погіршить арктичне повітря

На вихідні синоптики прогнозують суху погоду, лише у п’ятницю очікують дощ та похмуре небо. Вночі на термометрі 2-5 градусів тепла, вдень пригріє до 9-11 градусів. Тепла погода потішить нас недовго. З

Актуально

Хвороби вклали політв’язнів у ліжко

Олександр Тимошенко попросив дружину припинити голодування – щоб його наслідки не давали радості режиму

Жіночу консультацію відремонтували за 800 тисяч гривень

У 3-й комунальній міській лікарні жіночу консультацію переселили у нове відремонтоване приміщення (вул. Рапопорта, 6).

Країна

Назбирати грибів не дав… ведмідь

Невдало закінчився похід за білими грибами для жителя районного центру Івана Зубрицького, водія державної установи. Коли він у гірському урочищі Перехресне надибав велику «колонію» боровиків і нагнувся, щоб покласти їх у кошик, то почув голосний рев звіра. За якихось 30 метрів від нього, здійнявши лапи, стояв великий ведмідь…

Гуляючи Одесою, привітайтеся зі Стівом Джобсом

Знайти легенду можна у магазині електроніки

У Тернополі можна покататися на автобусі-амфібії

Те, що на озері у Тернополі плавають катери, скутери, катамарани та яхти, нікого не здивуєш. Але, щоб по воді плив автобус-амфібія, — такого ще у Тернополі не бачили!

Новини

«Я ж не мільйонер, щоб купувати взуття за 1000-2500»

Студентське дослідження про те, скільки сотень гривень молодь готова витратити на осіннє взуття цього сезону

Україну відвідає правнучка Фройда

Наступного тижня до Львова приїде правнучка відомого психіатра, психолога Зиґмунда Фройда – Лючія МакАдам Фройд. Вона презентуватиме свою виставку робіт “Ігри розуму”, яка триватиме до 5 грудня. Родичка Фройда побуває вперше в Україні.

Політика

Новий парламент стартує без п’яти депутатів?

У ЦВК кажуть, що провести перевибори у проблемних округах реально аж у березні.

У Верховній Раді буде на одного Балогу менше?

Виборча невдача спіткала велике сімейство закарпатських політиків Балог. Після того, як стало відомо, що у парламент проходять брати Віктор і Павло, а також їхній двоюрідний брат Петро Петьовка, відбулися кардинальна «корекція» цього результату.

Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Поки інші політики ламають голови над виборчими результатами, наразі ще народний депутат Валерій Коновалюк (Партія регіонів) насолоджується результатами суперважливої для себе події, яка сталася у передвиборчу суботу. На значній відстані від парламенту він проводить другий тиждень свого медового місяця.

Світ

У «Нью-Йорку» – «ангели» Victoria’s Secret

За традицією, на початку листопада модний бренд провів у мегаполісі модний показ найрозкішніших моделей спідньої білизни.

Пуерто-Ріко стане 51-м штатом США

Таке рішення пуерторіканці прийняли на референдумі. За приєднання виступив 61% виборців. Зараз Пуерто-Ріко має статус автономної території США. Для остаточного включення до складу Штатів потрібне рішення Конгресу США.

Влада Греції хоче економити. Народ проти

Парламент Греції затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає скорочення витрат на 13,5 млрд. євро упродовж наступних двох років. Ухвалений план, з-поміж іншого, передбачає підвищення пенсійного віку до 67 років, підвищення податків, скасування низки соціальних пільг і зниження рівня мінімальної зарплати у держсекторі.

«Спиртне лилося рікою... Справжнє обличчя гламурної тусовки»

Відвідувачі одного з найвідоміших кінних змагань у світі, австралійського Кубка Мельбурна, побили рекорди пияцтва і сміливої поведінки, пише британська The Daily Mail. На святі були присутні британський принц Чарльз з дружиною Каміллою.

Стадо п’яних слонів розгромило село в Індії

Спочатку тварини зруйнували кілька продовольчих складів на селі. В одному з них слони «знайшли» бочки з рисовим пивом. Під впливом алкоголю тварини взялися трощити усе підряд...

Культура

Нецензурний театр

Львівська прем’єра вистав за творами Леся Подерв’янського.

Вокалісти Iron Maiden захотіли залишитись у Львові...

Впродовж десяти годин Львів гримів під гучні баси рок-фестивалю «Цитадель». Найпотужнішу музичну хвилю вечора підняли хед-лайнери фестивалю - екс-вокалісти одного з найвідоміших гуртів світу Iron Maiden Пол Ді’Анно (на фото) і Блейз Бейлі. Галицька публіка настільки гаряче прийняла легендарних британських музикантів, що ті зізналися: вони не проти залишитись у Львові.

Зеновій Гучок став заслуженим

Співак та композитор Зеновій Гучок (на фото) на сцені вже 25 років. З нагоди ювілею творчої діяльності йому присвоїли звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

Здоров’я

Хворі батьки не народять здорову дитину...

Замість того, щоб йти на стадіон, молодь іде до найближчого бару

Поради зцілителів

Коли тіло як побите...Зелений чай у «білому халаті».

І нерви заспокоїть, і серце «заколише»...

Глід знижує кров’яний тиск та усуває кишкові коліки.

Рожеві окуляри

Молодята з Росії одружилися у Карпатах

У сучасному світі, майже позбавленому романтики, весілля — один з тих казкових днів, коли можна мріяти і вірити в диво. Коли казка хоча б на коротку мить все ж таки стає реальністю.

Відпочинок по-королівськи у 7-зірковому готелі для мурчиків і тузиків

Арабські Емірати – не тільки райський куточок для людей, а й місце відпочинку для домашніх тварин. А, як відомо, в Еміратах гроші вміють робити на всьому. Нещодавно тут відкрився перший у світі семизірковий готель для чотирилапих улюбленців. Рекорд кількості зірок побитий: замість звичних п’яти зірок, що характеризують висококласний відпочинок, готелю привласнили аж сім зірок.

Щоб запам’ятати вибори, породілля назвала близнюків Барак Обама і Мітт Ромні

Жителька кенійського міста Сиайя 20-річна Міллісент Овуор назвала своїх новонароджених близнюків Барак Обама і Мітт Ромні. Названі на честь обраного на другий термін президента США і його суперника-республіканця діти з’явилися на світ 7 листопада.

Спорт

«Гірники» самі себе «закопали»...

Попри поразку від «Челсі», «Шахтар» має добрі шанси вийти з групи

І знову – перевірка харківського «металу»

У неділю, 11 листопада, «Карпати» зустрінуться з «Металістом» – у Харкові в рамках чемпіонату Прем’єр-ліги (початок – о 19.30, трансляція на телеканалі «2+2»). «Зелено-білі» намагатимуться свою результативну гру в домашніх матчах перенести на поля суперників, перервавши програшну виїзну серію з чотирьох матчів.

Кримінал, пригоди, трагедії

Поки Мазурка розшукувала вся українська міліція, він бомжував під своїм будинком?

Розшук «караванського стрільця» викликав чимало запитань. Чимало запитань без відповідей викликала і його загибель.

На Жовківщині загинув пішохід

7 листопада, близько 20-ї години, у Жовківському районі, неподалік села Великого Дорошева, у ДТП загинув 31-річний чоловік. За попередніми даними, 23-річний водій бусика “Мерседес Віто” не обрав безпечної швидкості руху і наїхав на перехожого. Від отриманих травм той помер у кареті швидкої медичної допомоги, яку викликали на місце ДТП.

Восьмирічний «господар» випив із гостем... самогону

У Червоноградську лікарню з діагнозом “алкогольна інтоксикація” привезли з однієї з червоноградських вулиць 11-річного хлопчика. Про незвичного пацієнта медики повідомили міліції, отож правоохоронці почали з’ясовувати обставини отруєння дитини...

Лікарі борються за життя дитини, яку «виховував» вітчим

Покидьок, який ледь не убив пасинка, сказав, що хлопчик упав на сходах.

Наостанку

«Чоловіче щастя» «ТіКу»

Вінницький гурт «Тверезість і Культура» взявся розважати публіку у стінах Львівської опери. І це йому більш ніж вдалося. «Танцюючий» балкон, «співаючий» партер і море оплесків – ось яким постав Львів перед фронтменом гурту “ТіК” Віктором Бронюком та його колегами. Велика сольна програма «Чоловіче щастя» принесла цього вечора справжнє настроєве щастя як чоловікам, так і жінкам, і навіть дітям.


Реклама

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Новини
Реклама
Мережа магазинів Імідж
Архів