Онлайн версія суспільно-політичної газети Високий Замок
 
Шукати:
Ваше здоров'я
28.02.2008
Перелом хребта – як перелом життя

Сорочкін у сорочці народився

Фото Мирона МАСЛЮКА   Ірина КУШИНСЬКА   
У Львівську лікарню швидкої медичної допомоги потрапив громадянин Росії, 32-річний Олексій з типовим російським прізвищем Сорочкін...
Сорочкін у сорочці народився

Доля вела його сюди кілька років - важкий був шлях, оповитий болем і пережиттям. У день після операції у цій українській клініці Олексій вперше за кілька років не відчув жахливого болю, який терзав його ноги і не давав жити. Цей день Олексій назвав своїм другим народженням. Українським.

Заходжу з фотокореспондентом у палату ІІ нейрохірургічного відділення. На ліжку лежить кремезний чоловік. За спокійним поглядом – стіна. Зрозуміло відразу, що відвертої розмови не вийде: не підпустить у душу. Мур. Усміхається на прохання фотокореспондента, дякує... Усмішка як з’явилася, так миттєво і зникла. Настороження і напруження.

- Олексій, - представляється російською, - Сорочкін. З Брянська.

Що вам розповісти? Все написано в історії хвороби.

Я запитую, Олексій стримано відповідає. Пробую якось розрядити атмосферу, запитую про Львів, про кохання... Скупі емоції. Непробивний, як бронежилет... Так і не вдалося мені вибити з Олексія розповідь про Чечню, де воював і заробив важке кульове поранення у поперек, яке переламало йому все життя. Важко йому було згадувати, болісно і не хотілося, мабуть, ворушити ще не загоєних ран. У палату зайшов лікар, і розмова перейшла у медичне русло.

Відразу після поранення Олексія відвезли у військовий госпіталь, де була перша операція. Потім – знову операція, вже у рідному Брянську, і нарешті третя, за клопотанням і фінансуванням МОЗ, – у прославленому Московському центрі ім. М. Н. Бурденка. Пережив усе, сподівався на видужання, але через три роки після операції – раптом різкий біль у ногах.

- Таке трапляється, - пояснили нейрохірурги. - Часто після травм спинного мозку ушкоджені нерви дають про себе знати.

Біль був настільки сильним, що Олексій не витримував. Кричав і просив допомогти. Кололи трамадол – щоб зняти біль. Потім сильніші препарати, потім – цілу суміш, бо біль ставав нестерпним. З’явилася залежність від цих ліків, і життя без них ставало неможливим. Депресія, злість, роздратування – усе це було. Російські медики розводили руками – не можемо допомогти. Треба навчитися з цим жити. Але як?.. Дози препаратів ставали все більшими. Це відбивалося на здоров’ї, на сімейному бюджеті і було зрозуміло: якщо людині не допомогти – вона так довго не протягне...

Мама Олексія з його дівчиною невтомно шукали порятунку. Не знайшли в Росії – шукали за кордоном. Інтернет довів до Львова, до клініки швидкої допомоги. Керівництво лікарні пішло назустріч, й обласний нейрохірург Володимир Дяків разом із колегами на власні страх і ризик взялися допомогти.

- Хвилювання було, - зізнається, - після таких потужних доз знеболюючих препаратів кожної хвилини на операційному столі могли відмовити нирки, серце... Але ж як не допомогти, якщо людина кричить від болю...

У шприц Сорочкін набирав стільки всього, що у медсестер округлювалися очі, і вони відмовлялися це вводити – боялися передозувати. Тоді Олексій колов себе сам у ногу – як це звик робити вже роками. До операції готували його кілька днів – обстежували серце, вибирали наркоз. Переживали й анестезіологи... Ризик був у всьому. А неприємності Олексія просто переслідували – у перший день, намагаючись підвестися з ліжка, невдало повернувся і... зламав ногу. За роки, прикуті до ліжка, розвинувся остеопороз – кістки стали крихкими і легко ламалися. Хрещена мама Олексія – громадянка України – приїхала відразу до лікарні, дізнавшись про те, що він у Львові...

Після операції Олексія заполонило радісне відчуття: нічого не боліло.

- Було настільки незвично, що я аж не вірив собі, що таке може статися, - розповідає, - як на світ народився...

Якби не нога переломана, то вже міг би й з ліжка вставати. Але довелося ще накласти гіпс і полежати. Все ж біль – як рукою зняло. Львівським лікарям завдячує життям. Переконаний, що чорна смуга у житті – позаду. І тепер усе піде на лад.Такі операції наприкінці минулого століття вперше провів доктор Марк Санду у французькій клініці в м. Ліоні, - розповідає головний нейрохірург області, лікар Олексія – Володимир Дяків (на фото). - Спочатку це були експерименти на тваринах, які дали позитивний результат, і французи зважилися випробувати метод на людях. Гострий біль, який докучав пацієнтам після важких спинальних травм з ушкодженням спинного мозку, вдалося зняти. І далі ці люди могли жити без відчуття болю. Метод визнали у світових клініках, і медики почали переймати досвід доктора Санду, який згодом створив клініку для лікування хронічного болю. Цей біль міг стосуватися будь-якої частини тіла, а самі пацієнти, вимордувані болем, були у відчаї: настільки зневірені і розчаровані у всьому. Я мріяв, щоб ці операції започаткувати у нас, бо такі сучасні методи майже ніде не розвинуті, хоча сама проблема існує. В Україні ці операції впевнено можна назвати унікальними, бо на рік їх потребує невелика кількість хворих, а лікарі здебільшого розводять руками, не в змозі допомогти. Сам хірургічний процес – трудомісткий і копіткий, усі дії нейрохірурга – з використанням операційного мікроскопа. При великому ризику для пацієнта медики не відважуються на таке втручання, відхрещуючись, що це – не їхня патологія... У нас була схожа пацієнтка – вона кричала і моторошно було від того крику всім. У неї була злоякісна пухлина на хребті, яка прогресувала і завдавала сильного болю. Морфій приймала тричі на день. Спробували прооперувати, щоб зняти біль. Операція минула успішно. До кінця своїх днів жінка жила спокійно, без болю і крику. Зрозуміло, що усунути її основну проблему було неможливо, але полегшити життя вдалося. А це мрія онкологічних хворих жити стільки, скільки відведено, але без болю.

Олексій Сорочкін не має небезпечних новоутворів. Єдина проблема – гострий біль, який наздогнав його за кілька років після травми хребта. Проблему усунуто, і коли загоїться перелом ноги, він зможе вставати і давати собі раду. Без сумніву, тепер уже від нього залежить, наскільки йому вдасться повернутися до повноцінного життя.На фото: Лікар Володимир Дяків вперше побачив усмішку на обличчі свого пацієнта після операції...

Facebook vKontakte Twitter Buzz Google Blogger Livejournal Favorite mySpace Favorite Favorite
Favorite Mail Print

Акценти
Акценти
Коментар

На Ви і пошепки...

Національне АГЕНТСТВО з питань держслужби заборонило державним службовцям лаятися, тобто вживати нецензурну лексику. Більше того, заборонено навіть підвищувати тон під час спілкування.

В Україні з’явилася нова область – Криворізька

Мінздоров’я вже «виписало» туди «швидкі»

У день трьох дванадцяток – «на розписку» вісім пар

Цього року у магічну дату — 12.12. 2012 (12 грудня) – у Львові не буде напливу молодят, які стануть на рушничок щастя. Якщо минулих років у РАЦСі в цей день розписувалося кількадесят молодят, то цього року заявки поки що подали лише вісім пар закоханих.

З наступного тижня погоду погіршить арктичне повітря

На вихідні синоптики прогнозують суху погоду, лише у п’ятницю очікують дощ та похмуре небо. Вночі на термометрі 2-5 градусів тепла, вдень пригріє до 9-11 градусів. Тепла погода потішить нас недовго. З

Актуально

Хвороби вклали політв’язнів у ліжко

Олександр Тимошенко попросив дружину припинити голодування – щоб його наслідки не давали радості режиму

Жіночу консультацію відремонтували за 800 тисяч гривень

У 3-й комунальній міській лікарні жіночу консультацію переселили у нове відремонтоване приміщення (вул. Рапопорта, 6).

Країна

Назбирати грибів не дав… ведмідь

Невдало закінчився похід за білими грибами для жителя районного центру Івана Зубрицького, водія державної установи. Коли він у гірському урочищі Перехресне надибав велику «колонію» боровиків і нагнувся, щоб покласти їх у кошик, то почув голосний рев звіра. За якихось 30 метрів від нього, здійнявши лапи, стояв великий ведмідь…

Гуляючи Одесою, привітайтеся зі Стівом Джобсом

Знайти легенду можна у магазині електроніки

У Тернополі можна покататися на автобусі-амфібії

Те, що на озері у Тернополі плавають катери, скутери, катамарани та яхти, нікого не здивуєш. Але, щоб по воді плив автобус-амфібія, — такого ще у Тернополі не бачили!

Новини

«Я ж не мільйонер, щоб купувати взуття за 1000-2500»

Студентське дослідження про те, скільки сотень гривень молодь готова витратити на осіннє взуття цього сезону

Україну відвідає правнучка Фройда

Наступного тижня до Львова приїде правнучка відомого психіатра, психолога Зиґмунда Фройда – Лючія МакАдам Фройд. Вона презентуватиме свою виставку робіт “Ігри розуму”, яка триватиме до 5 грудня. Родичка Фройда побуває вперше в Україні.

Політика

Новий парламент стартує без п’яти депутатів?

У ЦВК кажуть, що провести перевибори у проблемних округах реально аж у березні.

У Верховній Раді буде на одного Балогу менше?

Виборча невдача спіткала велике сімейство закарпатських політиків Балог. Після того, як стало відомо, що у парламент проходять брати Віктор і Павло, а також їхній двоюрідний брат Петро Петьовка, відбулися кардинальна «корекція» цього результату.

Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Поки інші політики ламають голови над виборчими результатами, наразі ще народний депутат Валерій Коновалюк (Партія регіонів) насолоджується результатами суперважливої для себе події, яка сталася у передвиборчу суботу. На значній відстані від парламенту він проводить другий тиждень свого медового місяця.

Світ

У «Нью-Йорку» – «ангели» Victoria’s Secret

За традицією, на початку листопада модний бренд провів у мегаполісі модний показ найрозкішніших моделей спідньої білизни.

Пуерто-Ріко стане 51-м штатом США

Таке рішення пуерторіканці прийняли на референдумі. За приєднання виступив 61% виборців. Зараз Пуерто-Ріко має статус автономної території США. Для остаточного включення до складу Штатів потрібне рішення Конгресу США.

Влада Греції хоче економити. Народ проти

Парламент Греції затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає скорочення витрат на 13,5 млрд. євро упродовж наступних двох років. Ухвалений план, з-поміж іншого, передбачає підвищення пенсійного віку до 67 років, підвищення податків, скасування низки соціальних пільг і зниження рівня мінімальної зарплати у держсекторі.

«Спиртне лилося рікою... Справжнє обличчя гламурної тусовки»

Відвідувачі одного з найвідоміших кінних змагань у світі, австралійського Кубка Мельбурна, побили рекорди пияцтва і сміливої поведінки, пише британська The Daily Mail. На святі були присутні британський принц Чарльз з дружиною Каміллою.

Стадо п’яних слонів розгромило село в Індії

Спочатку тварини зруйнували кілька продовольчих складів на селі. В одному з них слони «знайшли» бочки з рисовим пивом. Під впливом алкоголю тварини взялися трощити усе підряд...

Культура

Нецензурний театр

Львівська прем’єра вистав за творами Леся Подерв’янського.

Вокалісти Iron Maiden захотіли залишитись у Львові...

Впродовж десяти годин Львів гримів під гучні баси рок-фестивалю «Цитадель». Найпотужнішу музичну хвилю вечора підняли хед-лайнери фестивалю - екс-вокалісти одного з найвідоміших гуртів світу Iron Maiden Пол Ді’Анно (на фото) і Блейз Бейлі. Галицька публіка настільки гаряче прийняла легендарних британських музикантів, що ті зізналися: вони не проти залишитись у Львові.

Зеновій Гучок став заслуженим

Співак та композитор Зеновій Гучок (на фото) на сцені вже 25 років. З нагоди ювілею творчої діяльності йому присвоїли звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

Здоров’я

Хворі батьки не народять здорову дитину...

Замість того, щоб йти на стадіон, молодь іде до найближчого бару

Поради зцілителів

Коли тіло як побите...Зелений чай у «білому халаті».

І нерви заспокоїть, і серце «заколише»...

Глід знижує кров’яний тиск та усуває кишкові коліки.

Рожеві окуляри

Молодята з Росії одружилися у Карпатах

У сучасному світі, майже позбавленому романтики, весілля — один з тих казкових днів, коли можна мріяти і вірити в диво. Коли казка хоча б на коротку мить все ж таки стає реальністю.

Відпочинок по-королівськи у 7-зірковому готелі для мурчиків і тузиків

Арабські Емірати – не тільки райський куточок для людей, а й місце відпочинку для домашніх тварин. А, як відомо, в Еміратах гроші вміють робити на всьому. Нещодавно тут відкрився перший у світі семизірковий готель для чотирилапих улюбленців. Рекорд кількості зірок побитий: замість звичних п’яти зірок, що характеризують висококласний відпочинок, готелю привласнили аж сім зірок.

Щоб запам’ятати вибори, породілля назвала близнюків Барак Обама і Мітт Ромні

Жителька кенійського міста Сиайя 20-річна Міллісент Овуор назвала своїх новонароджених близнюків Барак Обама і Мітт Ромні. Названі на честь обраного на другий термін президента США і його суперника-республіканця діти з’явилися на світ 7 листопада.

Спорт

«Гірники» самі себе «закопали»...

Попри поразку від «Челсі», «Шахтар» має добрі шанси вийти з групи

І знову – перевірка харківського «металу»

У неділю, 11 листопада, «Карпати» зустрінуться з «Металістом» – у Харкові в рамках чемпіонату Прем’єр-ліги (початок – о 19.30, трансляція на телеканалі «2+2»). «Зелено-білі» намагатимуться свою результативну гру в домашніх матчах перенести на поля суперників, перервавши програшну виїзну серію з чотирьох матчів.

Кримінал, пригоди, трагедії

Поки Мазурка розшукувала вся українська міліція, він бомжував під своїм будинком?

Розшук «караванського стрільця» викликав чимало запитань. Чимало запитань без відповідей викликала і його загибель.

На Жовківщині загинув пішохід

7 листопада, близько 20-ї години, у Жовківському районі, неподалік села Великого Дорошева, у ДТП загинув 31-річний чоловік. За попередніми даними, 23-річний водій бусика “Мерседес Віто” не обрав безпечної швидкості руху і наїхав на перехожого. Від отриманих травм той помер у кареті швидкої медичної допомоги, яку викликали на місце ДТП.

Восьмирічний «господар» випив із гостем... самогону

У Червоноградську лікарню з діагнозом “алкогольна інтоксикація” привезли з однієї з червоноградських вулиць 11-річного хлопчика. Про незвичного пацієнта медики повідомили міліції, отож правоохоронці почали з’ясовувати обставини отруєння дитини...

Лікарі борються за життя дитини, яку «виховував» вітчим

Покидьок, який ледь не убив пасинка, сказав, що хлопчик упав на сходах.

Наостанку

«Чоловіче щастя» «ТіКу»

Вінницький гурт «Тверезість і Культура» взявся розважати публіку у стінах Львівської опери. І це йому більш ніж вдалося. «Танцюючий» балкон, «співаючий» партер і море оплесків – ось яким постав Львів перед фронтменом гурту “ТіК” Віктором Бронюком та його колегами. Велика сольна програма «Чоловіче щастя» принесла цього вечора справжнє настроєве щастя як чоловікам, так і жінкам, і навіть дітям.


Реклама

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Новини
Реклама
Мережа магазинів Імідж
Архів