Онлайн версія суспільно-політичної газети Високий Замок
 
Шукати:
Проблеми людей
04.05.2005
Але ніхто не отримає менше

Як розрахувати «нову» пенсію

Фото Мирона МАСЛЮКА   Галина МИЦЬ   
На запитання читачів газети про диференціацію пенсій у квітні відповідає начальник головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Олександр Другов (на фото).
Як розрахувати «нову» пенсію

Нині усіх пенсіонерів хвилює питання диференціації пенсій. Адже у квітні люди отримують нові збільшені пенсії та доплату за січень. Ми уже інформували читачів, що за кожний “зайвий” повний рік трудового стажу ( у жінок це понад 20 років, у чоловіків – понад 25) їм нарахували 1% від розміру так званої основної пенсії (тобто пенсії, обчисленої індивідуально від стажу і заробітної плати). Але не більше як 1% мінімального розміру пенсії за віком (332 гривні). Аби читачі “Високого Замку” могли отримати відповідь на усі свої запитання, ми запросили на пряму лінію начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Олександра Другова.

- Добрий день! Пане Олександре, чи будуть підвищувати пенсії, більші від мінімальної, – моя 400 гривень.

- Уже підвищили. Перераховуються усі трудові пенсії, які призначені відповідно до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”: пенсії за віком, пенсії за вислугу років, пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника.

- У минулому я науковець. Чи отримуватиму більше?

- Наразі перерахунку наукових пенсій та інших пенсій, призначених за окремими пенсійними програмами, - військовослужбовцям, державним службовцям тощо – не буде. Не перераховуватимуть також соціальні пенсії, пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання (оскільки ці люди отримують відшкодування), а також пенсії по інвалідності, призначені за ст. 29 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

- Чи будуть мені доплачувати за інвалідність і скільки?

- Ймовірно, мова про надбавки інваліду на догляд. Так, до перерахованої пенсії надбавки на догляд нараховуються у попередньому (9 грн.96 коп.) розмірі.

- Турбує колишній прапорщик. Чи буде перерахунок пенсій для військового пенсіонера?

- Це запитання до фахівців Міністерства оборони.

- Телефоную зі Старого Роздолу. Я хімік, працювала на шкідливому виробництві, 42 роки стажу. Тобто понаднормовий стаж – 22 роки. За стажем і заробітною платою мені нарахували пенсію 182 гривні. Днями прийшла доплата за квітень і січень, і з’ясувалося, що за 22 роки нарахували всього 40 гривень. Невже це справедливо?

- Доплата за стажем нараховується від розміру пенсії, який був вам призначений за стажем і заробітною платою. Тобто від 182 гривень. Один відсоток від цієї суми – 1 гривня 82 копійки - множиться на кількість понаднормативних років і додається до пенсії.

- Турбує Богдана Дума. У разі втрати годувальника пенсія на трьох дітей – 330 гривень. На двох - 330. І на одну теж 330. Це ж неправильно! Що виховувати одну дитину, а що трьох – неоднаково.

- Згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія в разі втрати годувальника встановлюється у розмірі: на одну дитину – 50% , на двох і більше дітей – 100% пенсії за віком померлого годувальника. Тобто якщо утриманців більше двох, то на розмір пенсії їх кількість не впливає. Принагідно нагадаю про допомоги на дітей в органах соціального захисту населення.

- Звертається Іванець Ольга. Одержую пенсію за віком. Загальний стаж роботи - 38 років 2 місяці. Основний розмір пенсії – 211, 07 гривні. Учасник війни. Як мені вирахувати свою “нову” пенсію?

- Порахуємо разом – думаю, це і читачам буде цікаво. Розмір Вашої пенсії після перерахунку - 379 гривень 95 копійок.
Сюди входять:
- основний розмір - 211,07 гривні (але виплачується не менше 332 гривень);
- доплата за понаднормовий стаж - 37,99 гривні (18% від 211,07);
- підвищення учаснику війни – 9,96 грн.

- У мене помер зять. Від першої сім’ї у нього залишився син, є син і у моєї дочки. Тепер і та перша сім’я і моя дочка отримують по 142 гривні. Оксана працює медсестрою, я пенсіонерка – виживати важко.

- Очевидно, пенсія по втраті годувальника на двох дітей складає 284,69 грн., а при виділенні частки кожній – половина.

- Пенсіонерка зі Львова. Я отримала у квітні добавку до пенсії 26 гривень і порахувала, що це неправильно.

- Ви, вочевидь, робите так. Берете від 332 гривень один відсоток - 3 гривні 32 копійки - множите на понаднормовий стаж і виводите собі розмір пенсії. Це неправильно. Тому що один відсоток слід брати від пенсії, обчисленої від стажу і заробітку, а не від 332 гривень.

- Якщо так сталося, що перерахований розмір пенсії менший від розміру, встановленого до перерахунку, що тоді?

- Тоді пенсія виплачується у попередньому розмірі.

- Турбує Роман Федько – пенсіонер з Миколаєва. Інвалід lll групи. Коли було підвищення пенсій, усім підвищили до 286 гривень, а у мене залишилося 249. Тепер знову підвищення, а мене навіть немає у списках.
- Такі вимоги законодавства. Для інвалідів lll групи є певні обмеження, зокрема розмір дотації з 01.09.04 обмежений 152 грн., отож сьогодні, можливо, вам краще перейти на пенсію за віком – будете отримувати більше.

- Але мені 47 років, я ще працюю.

- Тоді наразі ви так і будете отримувати. Після припинення роботи і за наявності необхідного стажу - 25 років - пенсія по інвалідності може бути призначена в розмірі пенсії за віком.

- Вас турбує львів’янин Петро Іванченко. Одержую трудову пенсію за віком, загальний стаж роботи 45 років 8 місяців. Як мені порахували пенсію? Основний розмір моєї пенсії, обчислений за стажем і заробітком, - 409,77 гривні.

- Сума вашої пенсії після перерахунку – 476,17 гривні. Сюди входять:
- основний розмір - 409,77 грн.;
- доплата за понаднормовий стаж - 66,40 грн. (20% від 332,00).

- Моя дружина - почесний донор. Чув, що Верховна Рада прийняла закон, і виплати за донорство підлягають перерахунку.

- Правильно. Але це буде з 1 січня 2006 року.

- Який сьогодні мінімальний розмір пенсії?

- Якщо маєте повний стаж – 332 гривні. З 31 березня цього року діє Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік “ та деяких інших законодавчих актів”. У ньому зазначено, що з 12 січня 2005 року розмір мінімальної пенсії за віком, призначеної за Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” жінкам, які мають 20 років стажу роботи, чоловікам, що мають 25 років стажу роботи, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. З 1 січня цього року це 332 грн.

- Пане Олександре, хочу через Вас подякувати працівнику Пенсійного фонду у Шевченківському районі Львова Надії Флейшар. Вона виявила ініціативу у пошуку варіанту, який суттєво збільшив мою пенсію.

- Дякую за добре слово про наших працівників.

- Турбує учитель із 40-річним стажем. Отримав 98 гривень доплати за квітень і січень. Як ви вважаєте, мені зробили перерахунок?

- Впевнений, що так. Але якщо маєте сумніви, зверніться до місцевого управління Пенсійного фонду, де ви перебуваєте на обліку. До речі, прийом там здійснюється і за попереднім записом, за запрошеннями на визначений час, погоджений з Вами. У головному управлінні Пенсійного фонду (на вулиці Митрополита Андрея (колишня Олександра Невського), 10) щоденно проводиться прийом громадян, функціонує “гаряча” телефонна лінія – 72-78-47.

Facebook vKontakte Twitter Buzz Google Blogger Livejournal Favorite mySpace Favorite Favorite
Favorite Mail Print

Акценти
Акценти
Коментар

На Ви і пошепки...

Національне АГЕНТСТВО з питань держслужби заборонило державним службовцям лаятися, тобто вживати нецензурну лексику. Більше того, заборонено навіть підвищувати тон під час спілкування.

В Україні з’явилася нова область – Криворізька

Мінздоров’я вже «виписало» туди «швидкі»

У день трьох дванадцяток – «на розписку» вісім пар

Цього року у магічну дату — 12.12. 2012 (12 грудня) – у Львові не буде напливу молодят, які стануть на рушничок щастя. Якщо минулих років у РАЦСі в цей день розписувалося кількадесят молодят, то цього року заявки поки що подали лише вісім пар закоханих.

З наступного тижня погоду погіршить арктичне повітря

На вихідні синоптики прогнозують суху погоду, лише у п’ятницю очікують дощ та похмуре небо. Вночі на термометрі 2-5 градусів тепла, вдень пригріє до 9-11 градусів. Тепла погода потішить нас недовго. З

Актуально

Хвороби вклали політв’язнів у ліжко

Олександр Тимошенко попросив дружину припинити голодування – щоб його наслідки не давали радості режиму

Жіночу консультацію відремонтували за 800 тисяч гривень

У 3-й комунальній міській лікарні жіночу консультацію переселили у нове відремонтоване приміщення (вул. Рапопорта, 6).

Країна

Назбирати грибів не дав… ведмідь

Невдало закінчився похід за білими грибами для жителя районного центру Івана Зубрицького, водія державної установи. Коли він у гірському урочищі Перехресне надибав велику «колонію» боровиків і нагнувся, щоб покласти їх у кошик, то почув голосний рев звіра. За якихось 30 метрів від нього, здійнявши лапи, стояв великий ведмідь…

Гуляючи Одесою, привітайтеся зі Стівом Джобсом

Знайти легенду можна у магазині електроніки

У Тернополі можна покататися на автобусі-амфібії

Те, що на озері у Тернополі плавають катери, скутери, катамарани та яхти, нікого не здивуєш. Але, щоб по воді плив автобус-амфібія, — такого ще у Тернополі не бачили!

Новини

«Я ж не мільйонер, щоб купувати взуття за 1000-2500»

Студентське дослідження про те, скільки сотень гривень молодь готова витратити на осіннє взуття цього сезону

Україну відвідає правнучка Фройда

Наступного тижня до Львова приїде правнучка відомого психіатра, психолога Зиґмунда Фройда – Лючія МакАдам Фройд. Вона презентуватиме свою виставку робіт “Ігри розуму”, яка триватиме до 5 грудня. Родичка Фройда побуває вперше в Україні.

Політика

Новий парламент стартує без п’яти депутатів?

У ЦВК кажуть, що провести перевибори у проблемних округах реально аж у березні.

У Верховній Раді буде на одного Балогу менше?

Виборча невдача спіткала велике сімейство закарпатських політиків Балог. Після того, як стало відомо, що у парламент проходять брати Віктор і Павло, а також їхній двоюрідний брат Петро Петьовка, відбулися кардинальна «корекція» цього результату.

Коли під боком молода дружина, нардепу не до політики…

Поки інші політики ламають голови над виборчими результатами, наразі ще народний депутат Валерій Коновалюк (Партія регіонів) насолоджується результатами суперважливої для себе події, яка сталася у передвиборчу суботу. На значній відстані від парламенту він проводить другий тиждень свого медового місяця.

Світ

У «Нью-Йорку» – «ангели» Victoria’s Secret

За традицією, на початку листопада модний бренд провів у мегаполісі модний показ найрозкішніших моделей спідньої білизни.

Пуерто-Ріко стане 51-м штатом США

Таке рішення пуерторіканці прийняли на референдумі. За приєднання виступив 61% виборців. Зараз Пуерто-Ріко має статус автономної території США. Для остаточного включення до складу Штатів потрібне рішення Конгресу США.

Влада Греції хоче економити. Народ проти

Парламент Греції затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає скорочення витрат на 13,5 млрд. євро упродовж наступних двох років. Ухвалений план, з-поміж іншого, передбачає підвищення пенсійного віку до 67 років, підвищення податків, скасування низки соціальних пільг і зниження рівня мінімальної зарплати у держсекторі.

«Спиртне лилося рікою... Справжнє обличчя гламурної тусовки»

Відвідувачі одного з найвідоміших кінних змагань у світі, австралійського Кубка Мельбурна, побили рекорди пияцтва і сміливої поведінки, пише британська The Daily Mail. На святі були присутні британський принц Чарльз з дружиною Каміллою.

Стадо п’яних слонів розгромило село в Індії

Спочатку тварини зруйнували кілька продовольчих складів на селі. В одному з них слони «знайшли» бочки з рисовим пивом. Під впливом алкоголю тварини взялися трощити усе підряд...

Культура

Нецензурний театр

Львівська прем’єра вистав за творами Леся Подерв’янського.

Вокалісти Iron Maiden захотіли залишитись у Львові...

Впродовж десяти годин Львів гримів під гучні баси рок-фестивалю «Цитадель». Найпотужнішу музичну хвилю вечора підняли хед-лайнери фестивалю - екс-вокалісти одного з найвідоміших гуртів світу Iron Maiden Пол Ді’Анно (на фото) і Блейз Бейлі. Галицька публіка настільки гаряче прийняла легендарних британських музикантів, що ті зізналися: вони не проти залишитись у Львові.

Зеновій Гучок став заслуженим

Співак та композитор Зеновій Гучок (на фото) на сцені вже 25 років. З нагоди ювілею творчої діяльності йому присвоїли звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

Здоров’я

Хворі батьки не народять здорову дитину...

Замість того, щоб йти на стадіон, молодь іде до найближчого бару

Поради зцілителів

Коли тіло як побите...Зелений чай у «білому халаті».

І нерви заспокоїть, і серце «заколише»...

Глід знижує кров’яний тиск та усуває кишкові коліки.

Рожеві окуляри

Молодята з Росії одружилися у Карпатах

У сучасному світі, майже позбавленому романтики, весілля — один з тих казкових днів, коли можна мріяти і вірити в диво. Коли казка хоча б на коротку мить все ж таки стає реальністю.

Відпочинок по-королівськи у 7-зірковому готелі для мурчиків і тузиків

Арабські Емірати – не тільки райський куточок для людей, а й місце відпочинку для домашніх тварин. А, як відомо, в Еміратах гроші вміють робити на всьому. Нещодавно тут відкрився перший у світі семизірковий готель для чотирилапих улюбленців. Рекорд кількості зірок побитий: замість звичних п’яти зірок, що характеризують висококласний відпочинок, готелю привласнили аж сім зірок.

Щоб запам’ятати вибори, породілля назвала близнюків Барак Обама і Мітт Ромні

Жителька кенійського міста Сиайя 20-річна Міллісент Овуор назвала своїх новонароджених близнюків Барак Обама і Мітт Ромні. Названі на честь обраного на другий термін президента США і його суперника-республіканця діти з’явилися на світ 7 листопада.

Спорт

«Гірники» самі себе «закопали»...

Попри поразку від «Челсі», «Шахтар» має добрі шанси вийти з групи

І знову – перевірка харківського «металу»

У неділю, 11 листопада, «Карпати» зустрінуться з «Металістом» – у Харкові в рамках чемпіонату Прем’єр-ліги (початок – о 19.30, трансляція на телеканалі «2+2»). «Зелено-білі» намагатимуться свою результативну гру в домашніх матчах перенести на поля суперників, перервавши програшну виїзну серію з чотирьох матчів.

Кримінал, пригоди, трагедії

Поки Мазурка розшукувала вся українська міліція, він бомжував під своїм будинком?

Розшук «караванського стрільця» викликав чимало запитань. Чимало запитань без відповідей викликала і його загибель.

На Жовківщині загинув пішохід

7 листопада, близько 20-ї години, у Жовківському районі, неподалік села Великого Дорошева, у ДТП загинув 31-річний чоловік. За попередніми даними, 23-річний водій бусика “Мерседес Віто” не обрав безпечної швидкості руху і наїхав на перехожого. Від отриманих травм той помер у кареті швидкої медичної допомоги, яку викликали на місце ДТП.

Восьмирічний «господар» випив із гостем... самогону

У Червоноградську лікарню з діагнозом “алкогольна інтоксикація” привезли з однієї з червоноградських вулиць 11-річного хлопчика. Про незвичного пацієнта медики повідомили міліції, отож правоохоронці почали з’ясовувати обставини отруєння дитини...

Лікарі борються за життя дитини, яку «виховував» вітчим

Покидьок, який ледь не убив пасинка, сказав, що хлопчик упав на сходах.

Наостанку

«Чоловіче щастя» «ТіКу»

Вінницький гурт «Тверезість і Культура» взявся розважати публіку у стінах Львівської опери. І це йому більш ніж вдалося. «Танцюючий» балкон, «співаючий» партер і море оплесків – ось яким постав Львів перед фронтменом гурту “ТіК” Віктором Бронюком та його колегами. Велика сольна програма «Чоловіче щастя» принесла цього вечора справжнє настроєве щастя як чоловікам, так і жінкам, і навіть дітям.


Реклама

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Новини
Реклама
Мережа магазинів Імідж
Архів